Atzīmēti spāru svētki topošajam daudzdzīvokļu namam “Grafīts”

0
136
Projekta "Grafīts" vizualizācija

Atzīmēti spāru svētki daudzdzīvokļu namā Grafīts, kas tiek būvēts Rīgā, Bieriņos, Liepājas ielā. Projektu īsteno būvkompānija un nekustamo īpašumu attīstītājs SIA YIT LATVIJA (YIT). Paredzēts, ka ēka tiks nodota ekspluatācijā 2024.gada rudens/ziemas sezonā, taču dzīvokļi jau ir pieejami rezervācijai.

Daudzdzīvokļu namā Grafīts būs pieejami 2 līdz 4 istabu dzīvokļi, ar platību 43,2 līdz 84,4 kvm, kā arī katram dzīvoklim tiks izbūvēts balkons. Dzīvokļi iegādei ir pieejami ar pilnu un pabeigtu apdari. Šajā projektā dzīvokļu apdarē izmantotas divas apdares materiālu kolekcijas, veidojot vienotu stilistiku gan ēkas fasādēs, gan turpinot Grafīta tematiku iekštelpās. Noteiktiem 3 istabu dzīvokļiem būs izveidota arī papildus palīgtelpa, ko varēs izmantot gan lietu uzglabāšanai, gan kā saimniecības telpu. Katram dzīvoklim būs izbūvēta rekuperācijas sistēma.

Šobrīd ēkai ir izsniegts pagaidu energosertifikāts un, saskaņā ar būvprojektu un veiktajiem aprēķiniem, plānotais ēkas energopatēriņš sasniedz A energoefektivitātes klasi, kas nozīmē, ka nepieciešams mazāks enerģijas daudzums, lai telpās sasniegtu nepieciešamo komforta līmeni. Vienlaikus, izmantojot rekuperācijas sistēmu, tiks nodrošināts mazāks kopējo energoresursu patēriņš siltuma ražošanai, kas rezultēsies mazākos izdevumos iedzīvotājiem un augstākā ēkas komforta klasē.

Projektā iegādei būs pieejamas arī noliktavu telpas, piemērotas dažādām vajadzībām un nepieciešamo lietu uzglabāšanai. Elektroauto īpašnieki savus auto varēs uzlādēt pazemes autostāvvietā. Nama teritorija būs iežogota un iekšpagalmā būs pieejams arī bērnu laukums ar atpūtas zonu. Projekta zaļo zonu paspilgtinās arī dažādi jauni augi un apstādījumi, kā arī teritorijā jau esošie dižkoki.