Vietējo un ārvalstu investoru efektīvai piesaistei tiks radīts Zaļais koridors birokrātijas un administratīvo procesu mazināšanai. Vakar, 15.decembrī, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē atbalstīti grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas precizē investīciju piesaistes stratēģiju augstas pievienotās vērtības investīciju projektiem.

“Šobrīd, kad pasaules valstis cīnās ar Covid-19 pandēmijas izraisītajām sekām, vienlaicīgi pārdzīvojot vīrusa otro izplatības vilni, ir stratēģiski svarīgi domāt par valsts ekonomikas ilgtermiņa attīstības perspektīvām. Mums ir jāizmanto brīdis, kad globālās pandēmijas izraisītie izaicinājumi liek uzņēmumiem mainīt biznesa modeļus un pārskatīt savus investīciju plānus, lai varētu piedāvāt labāko un drošāko uzņēmējdarbības vidi uzņēmumu attīstībai. Būtiski uzlabojot Latvijas piedāvājumu stratēģiskajiem investoriem un atvieglojot šobrīd spēkā esošās administratīvās barjeras, tuvāko gadu laikā mēs varam panākt vairāk kā 500 miljonu eiro investīcijas mūsu tautsaimniecībā un nodrošināt darba vietas gandrīz 4000 mūsu iedzīvotāju,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Zaļā koridora koncepts paredz radīt administratīvos atvieglojumus un ātrāku lēmumu pieņemšanu tādiem  investīciju projektiem, kuri atbilst Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēs definētajām prioritārajām nozarēm, kuru investīciju kopsumma ir vismaz 15 miljoni eiro un jaunradīto darba vietu skaits trīs gadu periodā – vismaz 150. Šim atbalstam varēs pieteikties gan ārvalstu, gan vietējie uzņēmēji, kuri plāno attīstīties un veikt investīcijas definētajās nozarēs.

Ekonomikas ministrija šobrīd jau gatavo Ministru kabineta notikumus, lai šo konceptu varētu praktiski īstenot, savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kura koordinēs darbu ar investoriem, strādā pie piedāvājuma sagatavošanas, lai ar grozījumiem normatīvajos aktos noņemtu šobrīd spēkā esošās administratīvās barjeras stratēģiski nozīmīgu investīciju projektu ieviešanā.

Iniciatīvu par Zaļā koridora ieviešanu pēc LIAA un Ekonomikas ministrijas izstrādātajiem priekšlikumiem Saeimā iesniedza deputātu grupa – Atis Zakatistovs, Ralfs Nemiro, Gatis Eglītis, Reinis Znotiņš, Daniels Pavļuts.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit