Autoceļa Tukums–Kuldīga būvdarbu posmā būtiski defekti

0
348

Reģionālā autoceļa Tukums–Kuldīga (P121) būvdarbu posmā no Līduma līdz Grenčiem (4,66.–17,63.km) atkušņa laikā ir atklājušies būtiski defekti, kas ietekmē satiksmi, informē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Patlaban posmā ieviesti ātruma ierobežojumi, iespēju robežās aicinām autovadītājus izvēlēties citus maršrutus un atvainojamies par sagādātajām neērtībām. 

Būvdarbus autoceļa P121 posmā veic SIA Strabag, būvniekam uzdots nekavējoties labot avārijas bedres, kas ir izveidojušās būvdarbu posmā, un nodrošināt nepārtrauktu uzraudzību, savlaicīgi labojot jaunus bojājumus, kuri, visticamāk, parādīsies arī turpmāk. Visi labojumi būvdarbu veicējam jāizdara par saviem līdzekļiem.

Brauktuves strauja sabrukšana liecina, ka būvdarbu veicējs un būvuzraudzība nav pienācīgi novērtējuši apstākļus, tai skaitā laika apstākļus, un asfalta ieklāšana notikusi nepiemērotā laikā. Iespējams, ir arī pieļautas nepilnības asfalta izbūvē. Pavasarī bojātās konstrukcijas būvniekam būs jāpārbūvē par saviem līdzekļiem. 

VSIA Latvijas Valsts ceļi vērtēs defektu iemeslus, kā arī visu iesaistīto pušu atbildību, piesaistot procesam neatkarīgos ekspertus.