“Balticovo” saistībā ar ugunsgrēku saņēmis 4,3 miljonus eiro atlīdzību

0
111
Foto no "Balticovo" arhīva.

Apdrošinātājs Ergo izmaksājis 4,3 miljonu eiro atlīdzību olu ražotājam AS Balticovo saistībā ar ugunsgrēku ārpus sprosta turēto dējējvistu novietnē Iecavā, aģentūrai LETA pavēstīja apdrošināšanas kompānijā.

Atlīdzības summu veido izmaksas gan par bojāto ēku un iekārtām, gan par uzņēmējdarbības pārtraukumu. Apdrošināšanas atlīdzībā par nodegušo putnu novietni, tostarp par ēkā iebūvētajām ražošanas iekārtām, Balticovo izmaksāti 2,9 miljoni eiro, bet atlīdzībā par uzņēmējdarbības pārtraukumu izmaksāti 1,4 miljoni eiro.

Kompānijā arī atzīmēja, ka Balticovo izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ir otra lielākā līdz šim Ergo izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība Latvijā.

Ugunsgrēkā, kas 2021.gada 23.jūnijā notika Balticovo, ar atklātu liesmu nodega angāra tipa ārpus sprosta turēto dējējvistu novietne 3182 kvadrātmetru platībā kopā ar tajā iebūvētajām ražošanas iekārtām. Ugunsgrēkā gāja bojā arī 4500 dējējvistu. Pēc ekspertīzes atzinuma, ugunsgrēks izcēlās īssavienojuma dēļ, īsslēguma liesmām un dzirkstelēm saskaroties ar degošiem materiāliem. Ugunsgrēka brīdī bija pagājis mazāk nekā gads kopš ēkas uzbūvēšanas.

Vienlaikus, pēc apdrošināšanas kompānijā minētā, Balticovo izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ir mazāka, nekā nepieciešams īpašuma atjaunošanai.

“Zemapdrošināšana jeb situācija, kad klienta izvēlētā apdrošināšanas summa ir mazāka par īpašuma atjaunošanas vērtību, ir plaši izplatīta problēma gan komercīpašumu, gan privātīpašumu apdrošināšanā. Tā aizvien biežāk saistīta ar pieaugošajām būvniecības izmaksām, kas rada lielu atšķirību starp ēkas atjaunošanas vērtību laikā, kad tika noslēgts apdrošināšanas līgums, un tagad, kad notikusi nelaime,” pauž Ergo Risku parakstīšanas un produktu attīstības departamenta direktors Pēters Kabuns.

Viņš norāda, ka zemapdrošināšanā, ar ko saskārās arī Balticovo, būtisks faktors bija ēkas materiālu cenu straujais kāpums nepilna gada laikā pēc putnu novietnes uzbūvēšanas. “Tas nozīmē, ka papildu apdrošināšanas atlīdzības summai uzņēmumam būs jāiegulda arī savi līdzekļi, lai pilnībā atjaunotu ēku un iegādātos jaunas ražošanas iekārtas,” atzīmē Kabuns.

Balticovo 2020.gadā strādāja ar 54,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 87,9% un bija 3,034 miljoni eiro.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc Balticovo 2020.gada pārskatā minētā, ir SIA BCO, kurai pieder 95,53% Balticovo akciju. Vienlaikus BCO kapitālā, pēc Firmas.lv datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem. 

Ergo apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu Ergo International AG, kuras mītne ir Diseldorfā, Vācijā, un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība Munich Re.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit