Baltijas koka būvniecības forums pārcelts uz aprīli

0
322

Latvijā 2021.gadā plānotais Baltijas koka būvniecības forums pārcelts, informē rīkotāju pārstāve Antra Viļuma no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU). Iepriekš plānotie norises datumi no februāra mainīti uz 14.–16.aprīli.

Baltijas koka būvniecības forums būs otrais reģiona sarīkojums, ko RTU organizē sadarbībā ar Holzbau Forum un vairākiem vietējiem partneriem. Jau vēstīts, ka Baltijas mēroga koka būvniecības forums Latvijā notiks pirmo reizi, turpinot Igaunijā, Skandināvijā, Vācijā, Austrijā un citviet Eiropā un pasaulē rīkotām līdzīgas tematikas konferencēm.

Pirmais Baltijas koka būvniecības forums notika 2019.gadā februāra beigās Tallinā. To organizēja Tallinas Tehnoloģiju universitāte sadarbībā ar Igaunijas koka būvniecības klasteri un citām nacionālajām organizācijām. Lai arī Baltijas valstīs koka ēkas vairāk tiek ražotas nekā būvētas, tomēr te ir pamatīgas zināšanas un pieredzes, uzsver arhitekte Viļuma.

Galvenais foruma idejas atbalsts un iniciators ir Holzbau Forum, lielākais koka būvniecības konferenču organizators Eiropā. Pasākumu klāstā viņu pirmais un līdz šim lielākais pasākums ir starptautiskā koka būvniecības konference Forum Holzbau International. Tā notiek jau 25 gadus, tās popularitāte un apmēri pieaug visai strauji.

Pirmais Baltijas koka būvniecības forums notika pērn Igaunijā, un pēc Latvijas notikuma 2021.gadā stafeti pārņems Lietuva. Latvijas pasākuma organizatori ir RTU, tāpēc norises vieta ir plānota Ķīpsalā. Foruma organizatori ir arī Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, biedrība Zaļās mājas un Latvijas Koka būvniecības klasteris.

Plašāka informācija par gaidāmo forumu atrodama mājaslapā https://forumwoodbuilding.rtu.lv/. Te var reģistrēties jaunumiem, kā arī reģistrāciju un forumam veltītiem sarīkojumiem. Šonedēļ attālināti norit Ziemeļvalstu Koka būvniecības forums 2020 par tēmu Ilgtspējīga attīstība jaunā ērā. Forum Wood Building Nordic 2020 Sustainable development in a new era ikviens var piedalīties tiešsaistē 13.–16.oktobrī plkst.8.30–10.30. Reģistrācija bez maksas: https://www.forum-holzbau.com/nordic/

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit