Baltkrievu uzņēmums Ventspils brīvostā veidos polikarbonāta lokšņu ražotni

0
779
Ražošanas ēkas būvniecība Ganību ielā 103 Ventspilī. Foto no Ventspils hronikas arhīva.

Piektdien, 14.augustā, Ventspils brīvostā nosvinēti spāru svētki ražošanas ēkai Ganību ielā 103, kur Baltkrievijas izcelsmes uzņēmums SIA Ultraplast EU veidos polikarbonāta lokšņu ražotni, aģentūru LETA informēja brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Ēku pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvē SIA Ostas celtnieks, kas ir apņēmības pilns pabeigt būvdarbus nomniekam Ultraplast EU nepieciešamajos termiņos.

4100 kvadrātmetru lielā ražošanas ēka Ganību ielā 103 ir viena no trim ražošanas ēkām, kas šobrīd tiek būvētas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Topošā ēka atrodas Ventspils lidostas industriālajā zonā, kur jau strādā tādi uzņēmumi kā Malmar Sheet Metal un Bucher Municipal.

Līgums par jaunās ēkas nomu noslēgts ar Ultraplast EU, kas Ventspilī veidos polikarbonāta lokšņu ražotni. Uzņēmums sākuma stadijā plāno saražot 1200 tonnu produkcijas gadā, bet pie pilnas jaudas – 5000 tonnu produkcijas gadā. Saražoto produkciju plānots realizēt Eiropas tirgū. Iesākumā plānots radīt ap 20, bet, strādājot ar pilnu jaudu, 45–50 jaunas darba vietas. Ultraplast EU, plānojot ieguldīt iekārtās līdz 12 miljoniem eiro, arī papildinājis to uzņēmumu skaitu, kas kvalificējies speciālās ekonomiskās zonas sniegto priekšrocību izmantošanai.

Līgums par ēkas būvniecību noslēgts ar Ostas celtnieku par 4,1 miljonu eiro. Ēkas celtniecību ar 1,2 miljoniem eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Ultrapast EU reģistrēts 2017.gadā un tā pamatkapitāls ir 3000 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā bija 11,466 miljoni eiro un peļņa – 152 727 eiro. Ultrapast EU uz pusēm pieder Baltkrievijas pilsoņiem Jūlijai Čarnovai un Sergejam Timafejevam.