Bārbelē veido pirmo dronu parku Latvijā

0
532

Vecumnieku novada Bārbeles zēnu skolas paspārnē veido pirmo dronu parku Latvijā, kur nākotnē rīkot izmēģinājumus, sacensības un demonstrējumus, Būvinženierim pavēstīja skolas direktore Ilona Blūma.

Nedēļas nogalē, 22. un 23. augustā, Bārbeles Zēnu pamatskolā Saknes un spārni tiks gaidītas ģimenes ar bērniem mini festivālā Mazā prinča planēta, kas būs gan kā atvērto durvju dienas Bārbelē, gan kā ceļš uz lielu mērķi – Latvijā pirmā dronu parka izveidi.

Divu dienu festivālā varēs iepazīties ar Bārbeles Zēnu pamatskolas Saknes un spārni vadību, pedagogiem, bērniem, tās mācību programmu, izstaigāt skolas ēku, aplūkot dārzu un plašo teritoriju. Kā zināms, skolā darbojas īpaši interešu izglītības un fakultatīvo nodarbību pulciņi – avio simulācija un avio konstruēšana.

Raugoties augusta debesīs, tā vien gribas sapņot par tāliem lidojumiem, par fantastiskām iecerēm un mērķiem. Arī Bārbeles  Zēnu pamatskolai Saknes un spārni, tās iemītniekiem un draugiem ir savs lielais un skaistais sapnis – izveidot Latvijā pirmo dronu parku, kurā varētu rīkot Baltijas un pasaules čempionātu etapus dronu lidmodelismā. Lai ieceres izdotos, visi ienākumi no Mazā prinča planētas festivāla tiks veltīti dronu parkam.

Dronu, lidmodeļu sacensības, helikopteru, gaisa balonu paraugdemonstrējumi, avio simulācija – tik aizraujoši un izzinoši notikumi risināsies Bārbeles skolas teritorijā. Būs interesanti ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Āra nakts kinozāle Mazais princis uzrunās romantikas cienītājus. Lūkošanās debesīs turpināsies arī nakts stundās, kad zvaigžņu vērošana tiks papildināta ar astronoma lekciju. Savukārt attīstīt savu fantāziju varēs, ar ogli vai krītiņiem zīmējot planētas.

Svētdien bērniem kopā ar vecākiem būs iespējas izpausties radošajās darbnīcās: izgatavojot koka lidmašīnas, kā arī laternas, vēja zvanus un dzirnavas.  Savas prasmes varēs izmēģināt mākslas studijā, pasākuma logo izveidē sietspiedē, mazā jēriņa darbnīcā, loku šaušanā, bultu darināšanā, kā arī daudzās citās nodarbēs.

Plkst.14 visi tiks aicināti uz koncertu, kur uzstāsies Normunds Zušs no grupas Galaktika, kā arī bārbeliešu uzticamie draugi – bērnu vokālā grupa Dzeguzīte.

Mazā prinča planētas festivālā būs iespēja iegādāties grāmatas un koka rotaļlietas, darbosies grāmatu un pašgatavotu rotaļlietu maiņas punkts. Iejusties dažādu grāmatu un pasaku varoņu lomās un sevi iemūžināt atmiņu kadriem varēs fotostūrītī, izmantojot dārgumu lādes bagātīgo saturu.

Kurš gan nav lasījis franču lidotāja un rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī stāstu par mazo princi un rozi – “Cilvēki audzē piectūkstoš rožu vienā pašā dārzā… un neatrod to, ko meklē… Un tomēr, to ko viņi meklē, var atrast vienā pašā rozē vai ūdens lāsē…”. Bārbelē meklēsim katrs savu rozi, par ko rūpēties. Lai dārziem iegūtu jaunu papildinājumu, darbosies stādu tirdzniecība.

Visu mini festivāla laiku darbosies pop-up restorāns Pie Mazā prinča, kur katrs atradīs savām garšas izjūtām atbilstošu maltīti. Būs gan slavenās, gardās brukniešu pankūkas, gan kartupeļi ar gulašu. Veģetārieši novērtēs Zemgalē audzētus kabačus, savukārt saldajā kārumnieki našķosies ar saldējumu. Nakts restorānā varēs malkot kādu tīkamu dzērienu un nobaudīt lielisku maltīti.

Mini festivāla Mazā prinča planēta programma

Sestdiena, 22.augusts

No plkst. 16 – ierašanās. Lidmodeļu un dronu paraugdemonstrējumi, sacensību vērošana.

Plkst. 22 – āra nakts kinozāle Mazais princis.

Plkst. 23.30 – zīmēšana ar ogli un krītu uz melna.

Plkst. 24 – zvaigžņu vērošana, lekcija par zvaigznēm.

Nakts miers. Gulēšana teltīs vai skolā, iepriekš piesakoties.

Svētdiena, 23.augusts

Plkst. 8 – rīta rosme, veselīga pelde.

Plkst. 9 – brokastis.

Plkst. 11 – lidmodeļu, dronu sacensības un demonstrējumi.

Plkst.12 – radošās darbnīcas un izglītojošas aktivitātes.

Plkst. 14 – koncerts. Normunds Zušs no grupas Galaktika un bērnu vokālā grupa Dzeguzīte. Mini festivāla laikā darbosies pop-up restorāns Pie Mazā prinča.