Bauskā atsākusies Pilskalna ielas pārbūve

0
8

Bauskas novada administrācija noslēgusi līgumu ar SIA Viona par projekta Pilskalna ielas Bauskā pārbūve. 1.kārta turpmāko realizāciju, informē Bauskas novada dome.

Būvniecības izmaksas atbilstoši Finanšu piedāvājumam ir 1 013 278,05 eiro ar PVN. Saskaņā ar līgumu, būvdarbu izpilde un objekta nodošana ekspluatācijā paredzēta 45 nedēļas pēc līguma parakstīšanas, neskaitot tehnoloģisko pārtraukumu.

Pilskalna ielas pārbūve plānota 1270 metru garumā. Projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošību Bauskas pilsētā, atslogojot  pilsētas galvenās tranzītielas – Zaļo ielu un Uzvaras ielu, un galveno tranzīta mezglu Kalna, Zaļās un Uzvaras ielas krustojumu,  kuru projektētā plūsma pārsniegta divas reizes. Pilskalna iela pilda tranzītielas funkciju un ir tās funkcionāls savienojums. Pilskalna ielā ir ievērojama satiksmes plūsma – aptuveni 5000 auto diennaktī.

Projektā paredzēts veikt ielas seguma nomaiņu pilnā konstrukcijas dziļumā. Pārbūves ietvaros paredzēts izbūvēt inženierkomunikācijas – slēgtu lietus ūdens novades sistēmu  600 m garumā un ūdensvadu 400m garumā, drenāžas sistēmu 172 m garumā. Paredzēts pārcelt atsevišķus telekomunikāciju kanalizācijas posmus 1000 m garumā.

Pilskalna ielas pārbūve nepieciešama, lai atslogotu tranzīta transporta plūsmu VIA Baltica posmā Bauskas pilsētā, nodrošinātu satiksmes drošības uzlabošanu reģionālās nozīmes attīstības centrā, nodrošinot piekļuvi VUGD filiālei, Bauskas pilsētas stadionam, Bērnu un jauniešu sporta skolas sporta hallei, tipogrāfijai, SIA Gaso un citām pašvaldības iestādēm un pilsētā bāzētiem uzņēmumiem.

Projekta īstenošanas rezultātā paveikto uzturēs un projekta ilgtspēju nodrošinās Bauskas novada pašvaldība, izmaksas pēc projekta atjaunošanas 2021.–2026.gadā plānotas 19 097,28 eiro gadā.

Ielas pārbūve sākta jau 2018.gada beigās. Darbus veica SIA Yit infra Latvija. Bauskas novada domei neizdevās iegūt aizņēmumu no Valsts kases, un projektā pabeidza tikai daļu. Uzņēmums šī gada martā informēja, ka pārtrauc darbību Latvijā, un līgums tika pārtraukts. Līguma summa ar Bauskas novada domi bija 1 959 362,08 eiro.

Augustā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja, ka ar dokumentāciju viss ir kārtībā, un septembra sākumā Pilskalna ielā var atsākt darbus.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit