Bauskā noslēgušies pārbūves darbi kādreizējā pansionāta ēkā

0
184
Ēka Bauskā, Slimnīcas ielā 4. Publicitātes foto

Bauskā, Slimnīcas ielā 4, noslēgušies pārbūves darbi un ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi, kas īstenoti trīs Eiropas Savienības un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansētu projektu ietvaros, informē Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji.

Projekta Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā ietvaros divstāvu ēkas daļā veikti nozīmīgi pārbūves darbi, kuru rezultātā izveidoti grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem ar 16 pakalpojuma vietām un pakalpojums Atelpas brīdis personām ar garīga rakstura traucējumiem ar 4 pakalpojuma vietām. Labiekārtota teritorija ap ēku, izveidojot zaļās zonas ar apstādījumiem, soliņiem un atkritumu tvertnēm. Uzstādītas velosipēdu un elektroriteņu pieslēgšanas novietnes un divās ēkas pusēs ir ierīkotas plašas autostāvvietas.  Pirms pārbūves ēkas teritorija bija iežogota,  jo tajā sākotnēji atradās slimnīca, pēc tam pansionāts. Pēc pārbūves žogs ir demontēts, un tagad šī teritorija ir publiski pieejama visiem iedzīvotājiem. Ēkai ir ļoti laba atrašanās vieta. Tā atrodas pašā Bauskas centrā, tieši blakus autoostai, medicīnas iestādēm un pārtikas veikaliem.

Kopumā deinstitucionalizācijas projektā Bauskā tiek veidoti trīs sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras objekti. Ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšanas ēka Bauskā, Zaļā ielā 33 ekspluatācijā nodota 2021.gadā un tajā pakalpojums darbojas, savukārt Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs Bauskā, Rūpniecības ielā 9 vēl ir aktīvā būvdarbu fāzē un to plānots nodot ekspluatācijā 2024.gada sākumā.

Būvdarbus objektā Slimnīcas ielā 4 veica SIA EKOTEH BŪVE, būvuzraudzību nodrošināja SIA Akorda,  būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību nodrošināja SIA KPB PROJEKTĒTĀJS.LV.