Betona olimpiādē uzvar jaunpienācēji

0
339

Latvijas Betona savienības XXIX zinātniski tehniskās konferences gaitā interneta tiešsaistē 25.novembrī paziņoti XVIII Latvijas betona olimpiādes rezultāti. Četru dalībnieku konkurencē augstāko vērtējumu par iesūtītajiem betona paraugiem saņēma laboratorija MPA Tests, kas olimpiādē piedalījās pirmo reizi, pavēstīja rīkotājs Genādijs Šahmenko, Rīgas Tehniskās universitātes profesors un Betona savienības pārstāvis.

Uzvarētāji saņems olimpiādes atbalstītāju Stachema Polska balvu. Olimpiādes un konferences dalībniekus tiešsaistē uzrunāja uzņēmuma pārstāvis Tomašs Novackis (Tomasz Nowacki), uzteicot notikuma norisi un izcilos, nozarei noderīgos rezultātus.

Šahmenko uzsvēra, ka arī pārējo dalībnieku rezultāti bija ļoti tuvi labāko sniegumam. Otrajā vietā ierindojās uzņēmums HC Betons, trešais labākais sniegums ir Schwenk Latvija. Arī ceturtā dalībnieka BCB Daugavpils iesūtītie paraugi bija kvalitatīvi sagatavoti.

Kā skaidroja olimpiādes rīkotājs, sākotnēji no 2000. līdz 2012.gadam vērtēta iesniegto betona paraugu stiprība, ko dalībnieki cēla ar dažādiem paņēmieniem. Rekords bija 420 Mpa. Kad betona klucīši kļuva tik stipri, ka bija sarežģīti tos pārbaudīt, no 2014.gada kritērijs bija maisījuma precizitāte, nosakot kubu vidējo stiprību. Atsevišķi pievienota Betona olimpiādes rezultātu prezentācija ar testu rezultātiem.

Betona konferencē interneta tiešsaistē šogad piedalījās 184 dalībnieku, Būvinženierim informēja biedrības izpilddirektors Jānis Freibergs. Valdes priekšsēdētājs Rolands Cepurītis konferences ievadā sniedza pārskatu par Betona savienības darbības sakārtošanu pēc jaunā statusa noteikšanas.

Savienības paspārnē top Betona rokasgrāmata, kurā apkopoti vairāku līdzautoru materiāli. Tas ir profesionāļu veidots izdevums, kas būs noderīgs gan būvdarbu vadītājiem, gan būvētājiem amatieriem, lai izprastu betona īpašības un apgūtu materiāla izmantošanu. “Ceram, ka līdz Ziemassvētkiem varēsim uzdāvināt pa eksemplāram Betona savienības biedriem,” saka Freibergs.

Betona olimpiādes rezultāti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit