Augošās kvalitātes prasības būvniecībā un sabiedrības vēlme dzīvot tīrākā vidē mudina būvniekus meklēt inovatīvus un efektīvus risinājumus.
Jaunās tehnoloģijas Hyvebuild – no angļu valodas stropa būve – struktūra apvieno dzelzsbetonu un koku, paverot jaunas iespējas arhitektiem, būvniekiem, attīstītājiem un ikvienam cilvēkam.
Apvieno priekšrocības
Hibrīdā karkasa sistēma Hyvebuild Raw Hybrid Structure, kas apvieno betona un koka prefab elementus, ir tapusi Latvijā, sadarbojoties būvfirmas Stats un cita vietējā uzņēmuma Wigo Group speciālistiem.
Stats Latvijā vairākus gadus ekskluzīvi pārstāv Austrijas uzņēmuma VST Building Technologies paliekošo veidņu sistēmu – rūpnieciski sagatavotu paneli, ko abās pusēs sedz cementskaidu plāksnes, būvlaukumā piepilda ar betonu, iegūstot precīzu, ātri montējamu un ekspluatācijā ekonomisku ēkas karkasu. Savukārt Wigo Group Limbažu ražotnē top daudz dažādu elementu no šķērslīmētām masīvkoka jeb CLT – cross-laminated timber – plāksnēm.
Hyvebuild apvieno abu tehnoloģiju priekšrocības, sniedzot attīstītājiem un ģenerāluzņēmējiem iespēju veidot pēc dažādiem aspektiem efektīvus ēku karkasus.
Ātrāk, kvalitatīvāk, lētāk
Hyvebuild sistēma ļauj ēku ļoti kvalitatīvu uzbūvēt ātrāk nekā ar ierastajām dažādu būvelementu montāžas metodēm. Pabeidzot karkasu, tā kvalitāte ir tik augsta, ka var ķerties pie gala apdares.
Rūpnieciski ražotie elementi nodrošina precizitāti līdz 1 mm, komunikāciju kanāli ir iestrādāti paneļos, tāpēc sienas ir gatavas krāsošanai vai tapešu līmēšanai, grīdas – seguma ieklāšanai. Nav vajadzīga virkne apdares darbu, kas ļauj gan ievērojami samazināt materiālu apjomu, gan ietaupīt speciālistu darba stundas.
Lielāka platība
Izmantojot Hyvebuild sistēmu, būvlaukuma sagatavošana norisinās līdztekus elementu ražošanai rūpnīcā. VST paneļi nodrošina ēkas nesošās konstrukcijas stiprību un precizitāti, savukārt Wigo Group koka plāksnes veido perfektas telpu starpsienas un fasādes elementus.
Tā kā nav vajadzīga melnā apdare, projekta gatavība karkasa nodošanas laikā ir ap 60%. Ar citām būvniecības tehnoloģijām tā parasti svārstās no 30 līdz 40%. Hyvebuild samazina būvlaukumā nepieciešamo platību, nav apjomīgu būvniecības atkritumu un neparedzamu izdevumu. VST veidņi ir vieglāki par, piemēram, saliekamā dzelzsbetona paneļiem, tāpēc to transportēšana ir krietni efektīvāka, savukārt būvlaukumā var izmantot tehniku ar mazāku celtspēju.
Vēl viens svarīgs ieguvums – Hyvebuild nodrošina vismaz par 5% lielāku ēkas lietderīgo platību.
Salīdzināmi ar pasīvo māju
Hyvebuild izmantošana pozitīvi ietekmē visus projekta dalībniekus – arhitekti un inženieri strādā ar precīzu, elastīgu, datorizētu sistēmu, kas krietni atvieglo projektēšanu un nodrošina inovatīvu, ekoloģiski atbildīgu rezultātu.
Ar šo sistēmu būvnieki ietaupa laiku, būvlaukuma un darbaspēka izmaksas, turklāt līdz minimumam samazinās neplānotu darbu risks, laika pārtēriņš un papildu izdevumi.
Attīstītājs un mājokļu īpašnieki iegūst ekoloģisku, ilgmūžīgu, nekustamā īpašuma tirgū vērtīgu namu, kura energoefektivitāte ir salīdzināma ar pasīvās mājas parametriem. Iekštelpu apdarē izmantota silta koka faktūra ar izcilu skaņas pretestību, radot omulīgu un klusu mājokli.
Hyvebuild komanda radījusi augstvērtīgu būvniecības risinājumu daudzdzīvokļu mājām, viesnīcu un kopmītņu ēkām. Būves izmaksu aprēķinu pasūtītājs var saņemt dienas laikā pēc projekta dokumentācijas iesniegšanas.