Biedrības var pieteikt projektus atbalstam no Rīgas vides fonda

0
137

Šogad biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja Rīgas vides aizsardzības fonda  (RVAF) finansējumam pieteikt projektus, kas risina Rīgā svarīgus vides izaicinājumus, ziņo Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas vides aizsardzības fonda padome aprīļa nogalē nolēma papildināt ikgadējo konkursu  un paredzēt finansējumu līdz 50 000 eiro projektiem, kas veicina izpratni par atkritumu šķirošanu un energoefektivitāti.

Nevalstiskās biedrības un nodibinājumi var pretendēt uz finansējumu projektos, kas saistīti ar izpratnes veicināšanu par atkritumu šķirošanu (īpaši – bioloģiski noārdāmo atkritumu) Rīgā, veicinot atkritumu dalīto vākšanu un apglabājamo atkritumu daudzuma samazināšanu, kā arī projektos izpratnes veicināšanai par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem un atbalstu kopīpašnieku lēmumu pieņemšanai par labu ēku renovācijai. Projektu pieteikumi jāsagatavo un jāiesniedz līdz 31.maijam.

Edmunds Cepurītis, Rīgas vides aizsardzības fonda padomes priekšsēdētājs: “Atkritumu šķirošana un energoefektivitāte ir šobrīd aktuālākie vides izaicinājumi pašvaldībā, kur svarīga ir arī sabiedrības līdzdalība. Manā skatījumā vides organizācijas var īstenot sabiedrības informēšanu efektīvāk nekā pašvaldības iestādes, par tiem pašiem līdzekļiem sasniedzot labākus rezultātus. Pēc vairākiem gadiem ir prieks atvērt Rīgas vides aizsardzības fondu sadarbībai ar organizācijām.”

Tāpat kā līdz šim savus pieteikumus dažādām vides aizsardzības iniciatīvām arī citās jomās varēs sniegt pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības.

RVAF finansējumu veido Dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Paredzams, ka visu RVAF konkursa projektu īstenošanai varēs izlietot vairāk nekā 300 tūkstošus eiro.

Vairāk informācijas, kā arī konkursa nolikumu un pieteikuma anketu atradīsiet RD Mājokļu un vides departamenta mājas lapā, saite: Rīgas vides aizsardzības fonds uzsāk projektu pieteikumu pieņemšanu 2021.gada pirmajai kārtai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit