“Binders” pabeidzis apjomīgu projektu Lietuvā

0
387

Pārvarot epidemioloģiska un tehniska rakstura izaicinājumus, ceļu būves firma SIA Binders sekmīgi pabeigusi vienu no apjomīgākajiem ārvalstīs īstenotajiem projektiem – valsts nozīmes reģionālā autoceļa Kūlupenai–Darbenai rekonstrukciju Lietuvā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Būvdarbi netālu no Palangas esošā autoceļa posmā notika vairāk nekā gadu – pilnībā rekonstruēts 14,03 km garš ceļa posms par kopējo summu 5,1 miljoni eiro. Projektā Binders vadīja pilnu ceļa rekonstrukcijas procesu, kas iekļāva ceļa segas konstrukcijas izbūvi, konstruktīvā un šķembu slāņa uzklāšanu, asfaltēšanu, tilta remontu un noslēdzošajā fāzē arī ārējās apdares veidošanu, apzaļumošanu, caurteku stiprināšanu un ceļa aprīkojuma izbūvi. Atsevišķos ceļa posmos veikta atkūdrošana un ierīkota meliorācijas sistēma.

“Latvijā esam strādājuši dažāda mēroga projektos un uzkrājuši pieredzi, sadarbojoties ar ārzemju kolēģiem, tāpēc loģiskā kārtā meklējām un izmantojām iespēju Latvijas ceļu būvniecības speciālistu kompetences eksportēt ārzemju tirgū. Tur iegūtās zināšanas un pieredze ir pievienotā vērtība, ko pēc tam varam izmantot, lai pilnveidotu procesus Latvijā,” teic Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

Kā atklāja Binders projektu vadītājs Aigars Asarītis: “Būvdarbus plānojām sākt 2020.gada 15.martā, taču dienu iepriekš Lietuva slēdza valsts robežas, tāpēc praktiskos darbus varējām sākt vien 18.maijā. Tas pagarināja būvdarbu pabeigšanu par vairākiem mēnešiem un izmainīja arī darba dinamiku – inženiertehniskais personāls strādāja un uzturējās Lietuvā divas līdz trīs nedēļas un tikai tad atgriezās Latvijā.”

“Būvdarbus būtiski ietekmēja fakts, ka neilgi pēc darbu sākšanas tika konstatētas projekta nepilnības, kuru dēļ trīs mēnešus nebija iespējams veikt darbus vairāk nekā 4 km garā posmā. Ar dīkstāvi šajā projekta izpildes sadaļā būvnieki bija spiesti rēķināties darbiem vislabvēlīgākajā periodā – vasarā”, atklāj Binders projektu vadītājs.

Pēc nepilnību novēršanas projektā būvdarbu apjoms izpildīts pilnā apmērā, un pašlaik būvnieki kopā ar pasūtītāju – Lietuvas Autoceļu direkciju – veic procedūras objekta nodošanai ekspluatācijā.

Šovasar ceļu būves uzņēmums Binders strādā vairāk nekā 30 ceļu būvniecības, kā arī ūdensvadu un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas objektos teju visos Latvijas reģionos.