Plaši, industriāli biroji ir jaunākā tendence mūsdienu birojos, kas ir tirgus aktualitāte – novērojumā dalās telpu dizaineri. Arvien biežāk tiek iekārtotas pārdomātas telpas fiziskai un psiholoģiskai labsajūtai, darbavietas tiek minimāli nodalītas, tomēr neizolējot kolēģus citu no cita, savukārt biroja dizains atspoguļo uzņēmuma identitāti, sniedzot uzreiz atbilstošo vēstījumu biroja darbiniekiem un klientiem.

“Šobrīd biroja telpu dizainā dominē tieši atvērtā plānojuma biroji, kuros darbinieki nav ieslēgti kabinetos – ērtas atpūtas zonas, plašas virtuves, iespēja izkustēties un pat uzspēlēt videospēles. Telpās tiek izmantoti mierīgi toņi ar košiem akcentiem. Protams, visbiežāk klientu prasības biroju telpām ir funkcionalitāte, praktiskums, kvalitāte, kā arī ļoti populāri ir telpaugi – tie kalpo ne vien kā dekors, bet arī attīra un nodrošina labu gaisa kvalitāti,” stāsta telpu dizainere Anna Ilmere.

Viens no šāda veida biroja kompleksa piemēriem aplūkojams Bukultu ielā 11, Rīgā. B+ klases biroju komplekss Red Line apvieno visas mūsdienu birojam nepieciešamās prasības, ko jau novērtējuši vairāki kompleksa uzņēmumi, tostarp, Latvijas Hipotēka, kas nesen šeit pārcēlusies un iekārtojusi apmēram 200 m2 plašas telpas 14 saviem uzņēmuma darbiniekiem.

“Šī ēka ir mūsu atbilde nomnieku interesei atrasties jaunās, modernās, individuāli pielāgotās biroja telpās,” iepriekš savu nostāju jau paudis ēkas attīstītājs Arturs Zausajevs.

Šodienas biroja prasības ietver darbiniekiem funkcionāli sadalīt zonējumu, tajā iekļaujot: individuālu darba zonu, klientu pārrunu telpu, atpūtas stūrīti, virtuvi un citus pielāgotus individuālus risinājumus, ņemot vērā uzņēmuma specifiku, kas minētajā gadījumā ticis ievērots. “Darbiniekiem ir iespēja atslēgties no darba atpūtas zonā, baudot brīvi pieejamos bezalkoholiskos dzērienus, kā arī uzspēlēt Play station. Birojā regulāri klausāmies enerģiju uzlādējošu mūziku,” stāsta Latvijas Hipotēka valdes loceklis Ņikita Gončars.

Dizainere Ilmere uzsver, ka “katrs projekts ir kā izaicinājums, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, bet noteikti apgaismojums biroju telpās ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, plānojot dizainu. Taču šeit viss notika harmoniski, jo pašas telpas ir ļoti pateicīgas funkcionālam un praktiskam biroja iekārtojumam.”

Birojs iekārtots industriālā stilā ar atsegtām betona kolonnām un atvērtiem griestiem. Pēc dizaineres skicēm ir izstrādāti un vēl top moderni ozolkoka puķupodi,  kas padarīs biroju vēl zaļāku un nodalīs darbinieku zonas. Tuvākajā laikā plānots ierīkot darbiniekiem kluso istabu jeb silent room, kur pasēdēt tiem, kam apnikusi atvērtā ofisa ikdienas rosība. LED apgaismojums piešķir birojam nepieciešamo gaismas intensitāti, savukārt papildus gaismu dod arī līdz grīdai esošie lielizmēra logi.

Ēka būvēta, ievērojot jaunākos energoefektivitātes un kvalitātes standartus, un tajā ir kondicionēts gaiss, mūsdienīga ventilēšanas un dzesēšanas sistēma, kas īpaši ir svarīgi, ja darbs visu dienu tiek organizēts slēgtās telpās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit