Biroju ēka “Zaļā 1” saņēmusi LEED platīna sertifikātu

0
115

Nekustamo īpašumu projektu attīstītāja Vastint Latvia biroju ēkai Zaļā 1 paaugstināts LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikāts no zelta uz platīna, aģentūru LETA informēja projekta attīstītāja pārstāvji.

Zaļā 1 atrodas kādreizējā A.G. Rūtenberga Tabakas fabrikā, kas celta 1899.gadā, bet 2010.gadā rekonstruēta un pārveidota par piecstāvīgu A klases biroju ēku ar kopējo iznomājamo telpu platību 3600 kvadrātmetru. 

2016.gadā ēka saņēma LEED zelta sertifikātu pēc starptautiskās LEED EBOM programmas ekspluatācijā esošām ēkām. Programmas noteikumi arī paredz, ka ne retāk kā reizi piecos gados ir nepieciešams veikt resertifikāciju, lai pārliecinātos, ka ēka nav zaudējusi kvalitāti, tādā veidā rūpējoties par to, lai sertifikāts atbilstu ēkas esošajam stāvoklim.

“Pastāv maldīgs priekšstats, ka līdz ar ēkas nodošanu ekspluatācijā, projekts ir noslēdzies. Ilgtermiņā uzturēt ēku nemainīgi augstā kvalitātē ir liels izaicinājums. Mēs kā attīstītājs esam atbildīgi par kvalitatīvu apsaimniekošanu. Arvien lielāka loma sertifikātu iegūšanā ir biroja ēkās strādājošajiem darbiniekiem, kuri laika gaitā maina savus paradumus, aizvien vairāk pārejot uz videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu savā ikdienā,” norādīja Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

Lai iegūtu augstāko LEED novērtējumu, laika gaitā ēkā veikta virkne energoefektivitātes pilnveidojumu un inženiertehnisku uzlabojumu.

LEED platīna sertifikātus ir ieguvušas arī abas Vastint Latvia biroja kompleksa Business Garden Rīga ēkas Malduguņu ielā 1 un Malduguņu ielā 2. 

Vastint Latvia ir daļa no starptautiskas nekustamo īpašumu organizācijas Vastint Group un darbojas Latvijas tirgū no 2003.gada. Vastint Latvia līdz šim realizētie projekti ir viesnīcas ēka AC Hotel by Marriott Riga, A klases biroju ēka Zaļā 1, dzīvojamais nams Futuris, jauna dzīves un darba telpa – Magdelēnas kvartāls, kur pirmajā kārtā ir pabeigtas divas dzīvojamās ēkas, kā arī Business Garden Rīga kompleksa pirmā kārta, kurā tapušas divas biroju ēkas.

Patlaban notiek būvniecība urbāna koncepta dzīvojamo ēku projekta Lindenholma pirmajā kārtā. Paralēli turpinās darbs pie nākamo kārtu plānošanas Magdelēnas kvartālā, Business Garden Rīga un Lindenholma, kā arī koncepta izstrādes 19 hektāru īpašumam Ezerparks.

LEED ir ēku ilgtspējas novērtēšanas sistēma, kuru 1993.gadā ieviesa ASV Zaļās būvniecības padome. Novērtējums apliecina biroju ēku kvalitāti, ilgtspēju un energoefektivitāti, kas rada komfortablu un veselībai draudzīgu vidi biroju nomniekiem un ļauj būtiski samazināt ēku uzturēšanas izmaksas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit