Biroju kompleksa “Verde” attīstītājs un būvfirma “Velve” pārtraukuši sadarbību

0
525
Publicitātes attēls

Biroju kompleksa Verde attīstītājs – Lietuvas investīciju pārvaldes uzņēmums Capitalica Asset Management un būvfirma SIA Velve pēc abpusējās vienošanās ir pieņēmuši lēmumu pārtraukt sadarbības līgumu, aģentūrai LETA pavēstīja Velves pārstāvji.

Tā rezultātā kopš šī gada jūlija Velve vairs nav biroju kompleksa Verde ģenerālbūvnieks. “Lēmums ir saistīts ar abu uzņēmumu atšķirīgo redzējumu par objekta būvniecības posmiem, tai skaitā izmaksām,” skaidro Velves pārstāvji.

Plašāk šo lēmumu abas puses ir vienojušās nekomentēt.

Velve ir pilnībā uzbūvējusi un 2022.gada jūlijā nodevusi ekspluatācijā Verde pirmo jeb A ēku. Līdztekus būvkompānija ir pabeigusi arī B ēkas nesošo konstrukciju būvniecību, sāka fasādes montāžu un paveica daļu no iekšējiem un ārējiem inženiertehniskajiem darbiem.

Verde ir pirmais Capitalica Asset Management īstenotais projekts Latvijā, kura attīstībā plānots ieguldīt vairāk nekā 65 miljonus eiro, no kuriem 22 miljonu eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes.

Projekta attīstītājs un investors ir uzņēmums Capitalica Asset Management, kas ir Lietuvas Centrālās bankas licencēts un pārraudzīts ieguldījumu pārvaldes uzņēmums, kas veic komerciālo nekustamo īpašumu pārvaldību Baltijas valstīs. Tā vadītajam fondam Capitalica Baltic Real Estate Fund I pieder biroju komplekss Verde Rīgā, biznesa centrs 135 Viļņā, biznesa centrs Kauno Dokas Kauņā un tirdzniecības centrs Luizė Klaipēdā.

Capitalica Z114 Real Estate Fund šobrīd pārvalda biroju un noliktavu kompleksu, un nākotnē plāno attīstīt jaunu A klases biznesa centru Žalgira ielā, Viļņā. Capitalica Green Logistics Fund pieder četri loģistikas kompleksi – divi Tallinā, divi Rīgā.

Capitalica Asset Management kontrolējošā akciju daļa (70%), pieder SBA Group, kas ir viena no lielākajām Lietuvas kapitāla biznesa grupām, bet vēl 30% pieder Capitalica Asset Management ģenerāldirektora Andrjus Baršta uzņēmumam Fox Holdings.

SBA Group ir viena no Lietuvas lielākajām daudznozaru uzņēmumu grupām, kas darbojas nekustamo īpašumu, investīciju pārvaldības, mēbeļu un apģērbu ražošanas nozarēs ar kopumā aptuveni 5000 darbiniekiem Baltijā. Konsolidētais apgrozījums 2021.gadā bija 404,6 miljoni eiro. SBA Group attīsta augsto tehnoloģiju pilsētiņu Rīgā, Lielirbes ielā, kā arī dzīvojamo rajonu Čakstes ielā.

Būvfirma Velve pagājušajā gadā strādāja ar 69,152 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānija cieta zaudējumus 3,181 miljona eiro apmērā, pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija Velve reģistrēta 1992.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir kompānija AS MN Holding, bet patiesā labuma guvēja ir Jekaterina Ņikuļina.