Biroju kompleksā “Verde” taps arī otrā ēka

0
218

Lietuvas investīciju pārvaldes uzņēmums Capitalica Asset Management pieņēmis lēmumu par otrās biroju ēkas būvniecības sākšanu biroju kompleksā Verde, kas atrodas Skanstes un Hanzas ielas krustojumā, Rīgā, informē attīstītāja pārstāvji.

Attīstītāji norāda, ka šādu lēmumu stimulēja augstā potenciālo nomnieku interese par pirmo A klases biroja ēku kompleksā Verde, kas tiks atvērta šī gada jūnijā.

“Rīgā modernu ofisa ēku piedāvājums, salīdzinot ar Viļņu un Tallinu, ir visnepiesātinātākais, bet zaļu biroju ir vēl mazāk. Tāpēc jau sākotnēji izlēmām celt divas ēkas Verde kompleksā, kas jau projektēšanas stadijā saņēmušas ilgtspējas godalgu, BREEAM Excellent un nZEB sertifikātus. Pamatus otrai ēkai ielikām un pirmos stāvus, tajā skaitā arī abas ēkas savienojošo pazemes autostāvvietu sākām būvēt jau aizvadītā gada vasarā paralēli pirmās ēkas celtniecībai. Taču galīgo lēmumu par tās tālāko būvniecību pieņēmām gadu mijā. Esam pārliecināti – divas Verde ēkas modernajā Skanstes kvartālā sniegs dubultu pienesumu Latvijas galvaspilsētas attīstībai un citu investīciju piesaistei,” norāda Andrius Barštis (Andrius Barštys), Verde investors un attīstītājs, Capitalica Asset Management ģenerāldirektors.

Otrās ēkas iznomājamā platība būs ap 15 000 m2 un tās atklāšana paredzēta 2023.gada maijā. Gluži kā pirmajā ēkā, arī šajā būvē būs 11 stāvi, kupli apzaļumota un ar āra darba vietām aprīkota 600 m2 plaša terase, kā arī citas ekstras, kas sekmēs tajā strādājošo darbinieku produktivitāti un labbūtību.

Biroju kompleksa Verde kopējā platība būs 45 000 m2. Objekta būvniecības procesu pēc tā attīstītāja – Capitalica Asset Management, pasūtījuma vada SBA Group meitasuzņēmums Notus Developers, bet projekta ģenerālbūvnieks ir būvkompānija SIA Velve. Kopumā Verde attīstībā tiks ieguldīti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonu eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Verde būs pirmais Capitalica Asset Management īstenotais projekts Latvijā.

Verde būs zaļākais A klases biroju komplekss Rīgā, Skanstes kvartāla sākumā, R.Hirša ielā 1A, iepretim Latvijas Ugunsdzēsības muzejam, un vienīgais A klases biroju komplekss Rīgā, kura pirmo kārtu atklās šogad jūnijā.

Verde sastāv no divām biroju ēkām ar kopējo iznomājamo platību 30 000 m2, kopējā platība ar pazemes autostāvvietām – 45 000 m2. Komplekss izstrādāts atbilstoši BREEAM Excellent un gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartiem.

Konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, un dizainā 2020 Verde ierindojās starp ilgtspējīgākajiem projektiem. Verde savu zaļo domāšanu iemieso godalgoto Latvijas arhitektu Andra Kronberga un Jāņa Zvejnieka (ARHIS Arhitekti) ilgtspējīgā un mūsdienīgā arhitektūras risinājumā, kuru iedzīvina ar A klases energoefektivitātes un gudro ēku pārvaldības risinājumiem.

Verde īpašā atšķirības zīme būs nepārspējams zaļums gan uz 600 m2 plašām ar kokiem un augiem apstādītām terasēm katrā no ēkām, gan apstādījumiem bagātu un āra darba vietām aprīkotu pagalmu. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem ir zinātniski pierādīts, ka relaksējošas terases un apstādījumi, vismodernākās gaisa ventilācijas sistēmas, viedais apgaismojums, pārdomāti telpu izkārtojumi un dažādi papildu A klases pakalpojumi uzlabo darbinieku labklājību un produktivitāti.

Projekta attīstītājs un investors ir uzņēmums Capitalica Asset Management, kas ietilpst Lietuvas daudznozaru uzņēmumu grupā SBA Group. Capitalica Asset Management ir Lietuvas ieguldījumu pārvaldes uzņēmums, kas attīsta un pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus visā Baltijā. Tas pārvalda aktīvus vairāk nekā 43 000 kvadrātmetru platībā un teju 90 miljonu eiro vērtībā.

SBA Group ir viena no Lietuvas lielākajām daudznozaru uzņēmumu grupām, kas strādā nekustamo īpašumu attīstības, mēbeļu, tekstilizstrādājumu un moduļu māju būvniecības nozarēs. SBA Group attīstīto nekustamo īpašumu portfelī ir Green Hall Vilņas centrā, Kaunas Dokas un Kaunas Plaza Kauņā. Verde ir pirmais Capitalica Asset Management un SBA Group projekts Latvijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit