Biroju kompleksu “Verde” par 48 miljoniem eiro būvēs “Merks”

0
724

SIA Hanzas 14, kas pieder SBA grupas investīciju pārvaldes uzņēmumam Capitalica Asset Management, parakstījusi līgumu ar būvkompāniju SIA Merks par darījumu kompleksa Verde būvniecību, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Noslēgtā līguma vērtība divām būvniecības kārtām pārsniedz 48 miljonus eiro. 

Verde darījumu centra platība ar apakšzemes autostāvvietu sasniegs 45 000 kvadrātmetru, un tas būs viens no lielākajiem darījumu centriem Latvijas galvaspilsētā.

“Starptautiskais ģenerāluzņēmuma konkurss, ko izsludinājām gada sākumā, piesaistīja lielu būvniecības tirgus dalībnieku uzmanību. Konkursa dalībniekiem izvirzījām ļoti augstas kvalitātes prasības un rūpīgi vērtējām visus iesniegtos piedāvājumus, ņemot vērā unikālos darījumu centra arhitektūras, tehniskos un inženiertehniskos risinājumus. Ticam, ka izvēloties Merks, kam ir liela pieredze ekskluzīvu ēku būvniecībā, projekta īstenošana notiks raiti un kvalitatīvi,” norādīja Capitalica Asset Management, kas ir Verde projekta attīstītājs, vadītājs Andrjus Barštis.

Kompleksa Verde būvniecība sāksies jūlijā. Pirmajā kārtā ietilpst biroju ēkas un pazemes autostāvvietas būvniecība ar kopējo platību 29 500 kvadrātmetru. Pirmās kārtas darbus plānots pabeigt 2022.gadā. 

Par otrās kārtas būvniecības sākšanu tiks lemts 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas. Otrajā kārtā ietilpst biroju ēkas būvniecība ar kopējo platību 15 600 kvadrātmetru. Visu kompleksu plānots pabeigt 2023.gadā. Kopumā projektā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro.

A klases divu biznesa centru komplekss Verde atradīsies Rīgas Skanstes rajona centrālajā daļā. Tajā tiks akcentētas zaļās tehnoloģijas, kā arī abu ēku piektajā stāvā būs zaļas terases.

Verde projektējis arhitekts Andris Kronbergs.

Verde piederēs Capitalica Asset Management, ko pārvalda fonds Capitalica Baltic Real Estate Fund I. Šajā fondā ir investējuši Latvijas un Lietuvas pensiju fondi, kurus pārvalda INVL Asset Management, kā arī citi profesionāli investori. 

Capitalica Baltic Real Estate Fund I, kas pārvalda Capitalica Asset Management nodarbojas ar Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma pārvaldību. Papildus projektam, kas tiek izstrādāts Rīgā, Capitalica Baltic Real Estate Fund I pārvalda arī biznesa centru 135 Viļņā, Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā esošo biznesa centru Kauno Dokas un tirdzniecības centru Luize Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā. 

Investīciju vadības uzņēmums dibināts 2016.gadā. Tā akciju kontrolpakete (70%) pieder Lietuvas SBA, bet 30% akciju – Baršča uzņēmumam Fox Holdings.

Avots: buvbaze.lv.