BIS – jautājumi un atbildes

0
512

Būvniecības valsts kontroles birojs sagatavojis atbildes uz jautājumiem, ko pēc žurnāla Būvinženieris aicinājuma atsūtījuši Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietotāji.

Pēdējā mēnesī arvien biežāk uz pārdesmit minūtēm nevar parakstīt dokumentus, jāgaida, vai arī BIS uz laiku vienkārši nedarbojas bez brīdinājuma. Kāds ir iemesls, un kā to plānots sakārtot?
– BVKB jau ilgstoši nav saņēmis lietotāju sūdzības par sistēmas paraksta izmantošanu. Lūgums informēt BIS lietotāju atbalsta dienestu, norādot konkrētus dokumentu veidus un situācijas, kad parakstīšana nav izdevusies vai notikusi ilgi.

Zemesgrāmata neņem pretim jaunbūvju nodošanas aktus ar BIS sistēmas parakstu – visi risina, kā kurš māk. Mēs vēlreiz parakstām PDF izdruku ar elektroniskajiem parakstiem, un ar tādu īpašnieks iet uz Zemesgrāmatu. Kad un kā to plānots atrisināt?
– Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Tieslietu ministriju risina šo jautājumu, lai grozītu Zemesgrāmatu likumu, paredzot elektroniskā būvniecības administratīvā procesa ievērošanu īpašuma tiesību nostiprināšanā. Grozījumus Zemesgrāmatu likumā pašlaik atkārtoti saskaņo pēc izsludināšanas valsts sekretāru sanāksmē, līdz ar to plānots, ka likumprojektu tuvākajā laikā akceptēs Ministru kabinetā un iesniegs apstiprināšanai Saeimai.

Vairāk atbildes uz jautājumiem – žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.77).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.