Brocēnos izveidota lielākā saules elektrostacija Kurzemē

0
257
Publicitātes foto

Brocēnos atklāta lielākā saules elektrostacija (SES) Kurzemē, ko izveidojis enerģētikas uzņēmumu grupas AJ Power, BaltCap Infrastruktūras fonda un alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka AJP Capital kopuzņēmums PV Power, investējot 4,6 miljonus eiro.

Brocēni SES atrodas Saldus novadā un parka kopējā jauda ir 6,5 MW, kas gada laikā saražos vairāk nekā 6000 MWh zaļās elektroenerģijas. Ilgtermiņa līgums par Brocēni SES elektroenerģijas izmantošanu ir noslēgts ar Latvijā vadošo būvmateriālu ražotāju SCHWENK Latvija, un tas ir lielākais viena uzņēmuma noslēgtais ilgtermiņa zaļās enerģijas piegādes līgums Latvijā.

Saldus novadā esošās Brocēni SES kopējā platība ir vairāk nekā 10 ha, kuros izvietoti 11 520 saules paneļi ar 6,5 MW jaudu. Pateicoties Brocēni SES saražotajai elektroenerģijai, ik gadu vidē nenonāks vairāk nekā 1600 tonnas CO2 izmešu un būtiski samazināsies uzņēmuma ietekme uz apkārtējo vidi. Līdz ar zaļās elektroenerģijas iegādi no Brocēni SES SCHWENK Latvija veicina uzņēmuma klimata mērķu sasniegšanu.

SES izveide Latvijā ir tikai viens no enerģētikas projektu virzieniem, ko šobrīd AJ Power attīsta kopā ar alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku AJP Capital un BaltCap Infrastruktūras fondu. Šis projekts ne tikai veicina atjaunīgās enerģijas ražošanu, bet arī nodrošina vietējā kapitāla investēšanu valsts enerģētiskajā attīstībā un neatkarībā.