Apdrošināšanas AS BTA Baltic Insurance Company (BTA) noslēgusi darījumu ar Somijas būvniecības uzņēmumu YIT par piecu īres dzīvokļu namu projektu īstenošanu Baltijā, aģentūrai LETA pavēstīja BTA pārstāvji.

Kopējo investīciju apjomu darījuma puses vienojušās neatklāt.

BTA un YIT investīciju ieguldījumu darījums paredz divu īres dzīvokļu namu būvniecību Rīgā, divu ēku Viļņā, bet viena atradīsies Tallinā. Kopumā šajās ēkās izbūvēs 479 dzīvokļus. Plānots, ka visi īres dzīvokļu namu projekti tiks pabeigti 2022./2023.gadā. Paredzēts, ka visas ēkas sasniegs starptautiski atzīto ilgtspējības novērtējuma sertifikāta BREEAM līmeni “Ļoti labi”, kas veicinās ilgtspējīgu mājokļu pieejamību iedzīvotājiem, kā arī ēku rentabilitāti un ekspluatācijas izmaksu samazināšanu.

“Ar šo darījumu BTA vēlas nostiprināt savas investora pozīcijas Baltijas apdrošināšanas tirgū. Tādējādi, veicinot kvalitatīvu īres namu būvniecību, ar mērķi tirgū radīt konkurētspējīgu produktu ikvienam Latvijas un drīzumā arī Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājam. Turklāt šo ieguldījumu, saskatot lielu perspektīvu nākotnē, atbalsta arī BTA akcionāri – Vienna Insurance Group AG, kurai ir ilggadēja pieredze investīciju ieguldīšanā dažādu jomu attīstībā. Lepojamies, ka esam pirmie, kas noslēguši šāda apjoma investīciju darījumu Baltijā ar stabiliem, atzītiem un uzticamiem partneriem,” norāda BTA valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Baltijas nekustamo īpašumu tirgū pašlaik vērojama attīstība. Šis ir viens no faktoriem, kas veicina jaunu, modernu un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu dzīvojamā fonda īpašumu attīstību visā Baltijā.

YIT stratēģija ir pārdot daļu no mājokļu projektu portfeļa investoriem kā īres projektus, lai paātrinātu to izpildi un veicinātu efektīvu kapitāla izaugsmi. Novērtējam, ka Baltijas meitasuzņēmumi līdz ar šādiem darījumiem var būvēt jaunus īres dzīvokļus Baltijas patērētājiem kā alternatīvu īpašumā esošiem mājokļiem”, uzsver YIT vecākais viceprezidents Toms Sandviks (Tom Sandvik).

Jauno īres dzīvokļu namu apsaimniekošanas pakalpojumus un investīciju pārvaldi uzticēts veikt pieredzējušam partnerim – Igaunijas nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldes uzņēmumam Lumi Capital.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība BTA Baltic Insurance Company ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

YIT ir Somijas lielākais un viens no nozīmīgākajiem Ziemeļeiropas reģiona būvniecības uzņēmumiem un pilsētvides attīstītājiem. Uzņēmums attīsta un būvē mājokļus, komerctelpas un apkaimes. YIT specializējies sarežģītu infrastruktūras objektu būvniecībā. Uzņēmums nodarbina aptuveni 7400 profesionāļus desmit valstīs: Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Slovākijā un Polijā. Apgrozījums 2020.gadā bija aptuveni 3,1 miljards eiro. YIT Corporation akcija tiek kotētas Nasdaq Helsinki Oy.

Lumi Capital ir nekustamo īpašumu ieguldījumu pārvaldes uzņēmums, kas dibināts 2013.gadā. Lumi Capital ir aktīvs investors Baltijas valstu komercīpašumu un mājokļu jomā. Ar ieguldījumu šajā projektā, Lumi Capital ienāk Latvijas un Lietuvas mājokļu tirgū.