Būtiski uzlabota enerogefektivitāte POIC ēkai Jelgavā

0
304

Noslēgušies Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) ēkas Sarmas ielā 4, Jelgavā, energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi. 

“Ēka ieguvusi modernu ārējo veidolu, bet pats galvenais – tieši pirms energoresursu cenu kāpuma samazināts energoresursu patēriņš. Tāpat ēkas 2. stāvā ir izbūvēta ventilācijas sistēma, kādas līdz šim nebija, taču darbavietā, kur cilvēki strādā 24 stundu režīmā, stabils mikroklimats ir ļoti svarīgs,” saka POIC vadītājs Gints Reinsons.

Pašvaldībai piederošā ēka siltināta ar mērķi ilgtermiņā samazināt siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas, kā arī radīt mūsdienu prasībām atbilstošu darba vidi. Darbi objektā sākās pirms gada, un tos konkursa kārtībā veica SIA Build-Invest Latvia. Būvdarbi realizēti, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu projektā Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra ēkas Sarmas ielā 4 energoefektivitātes paaugstināšana.

Pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Baiba Rēdere stāsta, ka darbu gaitā nosiltināts ēkas cokols, visā ēkā nomainīti logi, nosiltināts jumta pārsegums, ārsienu konstrukcijas, rekonstruēts ēkas ieejas mezgls, apkures sistēma, uzlabota siltummezgla automatizācijas sistēma, izbūvēta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju ēkas 2. stāvā, nomainīts apgaismojums un izbūvēta zibensaizsardzības sistēma. “Ieguvums ir arī izbūvētās evakuācijas kāpnes no ēkas 2. stāva, līdz šim to ēkā nebija, taču tās ir ļoti būtiskas, domājot par ugunsdrošību,” papildina G.Reinsons. Jāpiebilst, ka iedzīvotāju informēšanai ēkas fasāde papildināta ar iedzīvotāju atbalsta tālruņa numuru 8787.

Projekta kopējās izmaksas ir 582 258,28 eiro, no tām 97 033 eiro ir ERAF fonda finansējums, 4280,87 eiro valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 480 944,41 eiro Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit