Būvē jaunu meža ceļu ar baļķu klājuma pamatni

0
41
Foto no Lvm.lv

Jauna meža ceļa būvniecība šī gada februārī uzsākta Madonas novada Ērgļu pagasta Kokneses meža iecirknī, kur viens no lielākajiem izaicinājumiem ir vājas nestspējas grunts. Daļa jaunā ceļa, kas šķērsos šo posmu, tiks izbūvēta uz baļķu klājuma, uz kura vēlāk tiks būvēta ceļa konstrukcija, vēsta AS Latvijas valsts meži (LVM) pārstāvji.

Jaunais Lukstārkalnu ceļš būs 1,59 km garš ar ceļa virsmas platumu 4,5 m. Daļā platības, kur tiek būvēts meža ceļš, ir vājas nestspējas gruntis ar kūdru un pārmitrinātu augu zemes slāni. Kūdra šajā posmā ir aptuveni 1,5 līdz 3 metru biezumā, tāpēc 530 metri no kopējā ceļa tiks izbūvēti uz baļķu klājuma. Tā izveiddošanai tiks izmantoti aptuveni 600 kubikmetru skujkoku sīkbaļķu.

“Baļķu klāju pēc ieklāšanas pārklās ar vismaz 10 cm biezu, blīvu kūdras slāni, kas šo klāju vienlaikus izlīdzinās un iekūdros jeb iekonservēs. Pēc tam virs baļķu klāja izbūvēs ceļa konstrukciju, kas sastāv no salturīgas smilts segas pamata undrupinātas grants segas. Īpašais ceļa būves konstrukcijas risinājums nodrošina baļķu klājam anaerobus apstākļus, kas ļaus ceļam droši kalpot vairākas desmitgades,” skaidro LVM Zemgales reģiona vecākais meža infrastruktūras speciālists Aivis Holkins.

Plānots, ka Lukstārkalnu ceļš tiks nodots ekspluatācijā šī gada rudenī. Būvdarbus veic SIA Rēzeknes Meliorātors. Pašlaik ceļa būvniecība līdz putnu ligzdošanas lieguma laika beigām ir apturēta un tiks atsākta 1. septembrī.