Būvēt ilgtspējīgi

0
34

Būvkonstrukcijas pamatbūtība – saglabāties ilgi un būt efektīvai, tāpēc mūsdienās ēkas kvalitāti mēra pēc izturības un efektivitātes. Tā nenovēršami sākas no materiālu kvalitātes.

PassivHaus – zinātnisks sertificēšanas protokols zema enerģijas patēriņa ēkām – izveidots 20.gadsimtā Vācijā ar mērķi atrast tādu būvniecības modeli, kas nodrošinātu nevainojamu energoefektivitāti un augstu komfortu visa kalpošanas mūža garumā.

SINTEF ir neatkarīga Norvēģijas pētnieciskā organizācija, kuras darbības laukā ir pētniecības un attīstības projekti. Tās 70 gadus ilgā darbība apliecina tehnoloģiskās zināšanas. Materiālu izturību un kvalitāti var apstiprināt vairāki testi, kuru vidū ir paātrinātas novecošanas novērtējums.

Lai būvniecība ritētu saskaņā ar pasīvās būvniecības kritērijiem, tai nav obligāti jānotiek atbilstoši kādam noteiktam sertifikācijas protokolam. Projektēšanas posmam ir ārkārtīgi liela nozīme ēkas izveidē, patiesībā vissvarīgākie sertifikāti ir tie, kas apskata projekta izstrādes procesus, bet ne vēlāku sertifikāciju.

Par materiāliem vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris oktobra numurā (Nr.76).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit