“Būvindustrijas lielās balvas” laureāti dodas uz Igauniju

0
830

Apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva 2020 laureāti šodien, 29.septembrī, devušies Ramirent sarūpētajā divu dienu tūrē uz Igauniju. Pamatakmens saņēmēji šodien apmeklēja Arvo Pērta centru un Igaunijas Jūras muzeju.

Ceļojumā devušies Gada arhitekti Ilze un Reinis Liepiņi, SIA Sudraba arhitektūra vadītāji un arhitekti; Gada projektu vadītājs Kārlis Misiņš, SIA RERE Būve projektu vadītājs, projektu direktors un Gada jaunais inženieris Dāvis Golds, SIA Inženieru birojs ”Kurbada tilti” būvinženieris-projektētājs.

Arvo Pērta centrs apvieno komponista personīgo arhīvu ar informācijas un mūzikas centru. Tā ir tikšanās vieta mūziķiem, pētniekiem un mūzikas mīļotājiem – ikvienam, kuru interesē Arvo Pērta mūzika un ideju pasaule.

Ēkā ir mājīga bibliotēka ar kamīnu, kuras pamatā ir Arvo un Noras Pērtu personīgās grāmatas. Bibliotēkā ir arī Arvo Pērta mūzikas partitūras, mūzikas literatūras izlase, kā arī audio un video ieraksti.

Arvo Pērta centru 2010.gadā Laulasmā nodibināja komponista ģimene. Sākumā centrs tika izvietots privātmājā. Lai atrastu piemērotāko risinājumu, 2014.gada jūnijā tika izsludināts starptautisks arhitektūras konkurss, kurā uzvarēja Fuensanta Nieto un Enrike Sobejano no Nieto Sobejano Arquitectos. Jaunās ēkas celtniecība sākās 2017. gada martā, Arvo Pērta centrs durvis apmeklētājiem vēra 2018.gada 17.oktobrī.

Igaunijas jūras muzeja vēsturiskajā hidroplānu angārā ir ekspozīcija ar 200 īstiem eksponātiem: īsta zemūdene Lembit, gadsimtu vecs ledlauzis Suur Tõll, hidroplāns Short 184, vecākā Igaunijas izcelsmes kuģa vraks un citi. Jūras muzejs viennozīmīgi ir viens no aizraujošākajiem Igaunijas muzejiem, turklāt ieguvis arī starptautiskus apbalvojumus un, vēl svarīgāk – apmeklētāju atzinību.

Muzeju 1935.gadā dibināja bijušie kapteiņi un jūrnieki. Kopš 1981.gada tā galvenā izstāde atrodas 500 gadus vecajā artilērijas tornī Resnā Margarita. 2012.gadā Jūras muzejs Hidroplāna ostā atklāja savu otro izstādi.

Gadu vēlāk Jūras muzejs saņēma Eiropas augstākos apbalvojumus par kultūras mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu – Europa Nostra un Eiropas Savienības kultūras mantojuma Grand Prix. Jūras muzeja kolekcijās ir aptuveni 100 000 priekšmetu. Par iespēju pabūt Arvo Pērta centrā un Igaunijas jūras muzejā parūpējās apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva atbalstītājs Ramirent. Īpašs paldies Raimondam Henkam.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit