Būvindustrijas lielās balvas “Pamatakmens” aizceļojis pie 12 īpašniekiem

0
1429
Foto – Jānis Puķītis

Šogad desmitā reize. Divpadsmit Pamatakmeņu. Starp tūkstošiem Latvijas inženieru un arhitektu šajos ir labākie no labākajiem, profesionālākie, erudītākie. Tie, kuriem darbavietas, nevalstiskās organizācijas un sadarbības partneri vēlas pateikties valsts mērogā. Par lojalitāti profesijai, uzticamību, par nepārtrauktu mācīšanos, par aizrautību un citu iedvesmošanu.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, 27. septembrī VEF Kultūras pilī klātienē apsveicot Būvindustrijas lielās balvas 2022 laureātus, uzsvēra, ka būvniecības nozare ir viena no nozīmīgākajām Latvijas ekonomikas nozarēm: «Jūs sakāt, ka pamatakmens ir būves enerģētiskais centrs. Es varu teikt, ka jūs, būvnieki, esat šo būvju enerģētiskais centrs, jo jūs ieliekat šo pamatakmeni. Jūs radāt telpu, kur mēs dzīvojam un kur varam justies labi. Jūs esat labākie no labākajiem, tādēļ man ir liels gods būt šeit. Paldies par jūsu darbu, ko darāt cilvēku labā!»

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: «Mums ir profesionāļi, kuru sniegumu izcelt un ar ko lepoties! Būvindustrijas nozares attīstības un veiksmes atslēga ir augsti kvalificēti speciālisti, kas rada telpu ikvienam mums apkārt un nodrošina gan nepieciešamo personīgo labsajūtu un komfortu, gan paliekošu vērtību nākamajām paaudzēm, tā veidojot materiāli tehnisko bāzi arī citām tautsaimniecības nozarēm, kas raksturo valsts ekonomisko attīstību. Jau vairākus gadus būvniecības nozare ir kļuvusi arī par ievērojamu pārmaiņu virzītāju pašā nozarē un dialogā ar valdību. No Ekonomikas ministrijas puses turpināsim sadarbību, īstenojot būvindustrijas nozares attīstībai, konkurētspējai un eksportspējai svarīgus pasākumus.»

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: «Šobrīd, kad energoefektivitātes pasākumiem un modernizācijas veicināšanai ir īpaši liels svars, nepieciešams rīkoties gudri, lai kāpinātu mūsu pašpietiekamību visās jomās. Mūsdienām atbilstoši risinājumi būvniecībā jau tagad ļauj celt viedas, ilgtspējīgas un zaļas ēkas, un tuvākajā nākotnē šī tendence kļūs arvien aktuālāka – zaļās enerģijas izmantošana, prātīga resursu apsaimniekošana, digitālo instrumentu plašāka iesaiste ikdienas darbā. Šie un citi rīki ir vitāli svarīgi mūsu kopīgai izaugsmei – kā darbā, tā sadzīvē. Tas ir komandas darbs, kas iesaista dažādus nozares profesionāļus un ekspertus, tādēļ vēlos īpaši uzteikt svarīgo darbu, ko dara ikviens, kas iesaistīts jaunrades procesā!»

Lielo balvu Pamatakmeni 27. septembrī VEF Kultūras pilī kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā saņēma SIA LBS-Konsultants valdes loceklis, būvinženieris Aivars Caune, viņa stāžs nozarē 50 gadu; Rīgas Celtniecības koledžas studiju programmas Arhitektūras tehnoloģija direktore, docētāja Inese Reitāle, stāžs nozarē 45 gadi; SIA RIMTS valdes loceklis Juris Veiss, stāžs nozarē 46 gadi; AS Ceļuprojekts vadošais tiltu būvinženieris Rūdolfs Gruberts, stāžs nozarē 51 gads; SIA Zaigas Gailes birojs vadītāja, arhitekte Zaiga Gaile, stāžs nozarē 47 gadi; Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes profesors Juris Smirnovs, stāžs nozarē 40 gadu.

Lielo balvu Pamatakmeni saņēma Gada projektu vadītājs Ruslans Brjuhovickis, AS LNK Industries būvniecības projektu vadītājs; Gada projektu direktors Einārs Jaunzems, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas projektu ieviešanas un vadības departamenta direktors; Gada projektu direktors Normunds Kotāns,SIA RERE MEISTARI valdes loceklis, būvgaldniecības un galdniecības restaurācijas nodaļas vadītājs; Gada inženieris Ainārs Maceikevičs,SIA Firma L4 būvinženieris; Gada inženieris Mareks Pavārs,Cēsu novada pašvaldības Centrālās administrācijas Attīstības pārvaldes projektu ieviešanas un uzraudzības nodaļas būvinženieris; Gada jaunā inženiere Marta Rimaševska, SIA VELVE būvdarbu vadītāja palīdze.

Atzinības rakstu kategorijā Gada inženieris/arhitekts saņēma Adriano Castiglioni,Adriano Castiglioni Architettura & Design vadītājs, arhitekts; Aiga Daumane,SIA Firma L4 arhitekte; Jānis Libers, AS LNK Industries Inženierkomunikāciju būvdarbu vadītājs; Viktors Žarskis, VAS Valsts nekustamie īpašumi būvuzraudzības daļas būvuzraugs; Andrejs Žvaļikovskis,SIA VELVE būvdarbu vadītājs.

Nominācijā Gada students 2022 galveno titulu ieguva Arturs Neiburgs no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras un Rēzija Rumpe no Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvkonstrukciju inženierzinātņu institūta Būvkonstrukciju katedras.

Foto – Jānis Puķītis