“Būvinženierim” jau piekto gadu “Labas valodas” zīmols

0
282
Foto: Dace Paegle, LBS

Žurnāls Būvinženieris nu jau piekto gadu pēc kārtas kļuvis par laureātu Valsts valodas centra (VVC) rīkotajā akcijā Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē nominācijā Specializētie izdevumi.

Akcijas otrs laureāts – tieši tāpat kā iepriekšējā gadā – ir laikraksts Kurzemnieks, kas plūca laurus nominācijā Reģionālie laikraksti. Abiem laureātiem līdz ar godpilno titulu tiek piešķirtas tiesības arī 2023. gadā izmantot zīmolu Laba valoda, kas nu jau vairākus gadus lepni rotā žurnāla Būvinženieris vāku.

Veicināšanas balvas šogad ieguva žurnāli Mājas Viesis un Zvaigžņotā Debess, nacionālais laikraksts Latvijas Avīze un latgaliešu kultūras portāls lakuga.lv.

Akcija Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē  kā daļa no Valsts valodas politikas pamatnostādnēm 2021.– 2027. gadam veicina plašsaziņas līdzekļu veidotāju un lasītāju aktīvu iesaistīšanos valodas kultūrvides kopšanā.

Akcijas dalībniekus ar uzrunām sveica tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors un valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Līcis.

Akcijas noslēguma pasākuma pievienotā vērtība bija iespēja noklausīties Valsts valodas centra Terminoloģijas un tiesību aktu tulkošanas departamenta ekspertu, dalībnieku vērtētāju un Rīgas Stradiņa universitātes docentes, Latvijas Universitātes pētnieces Dr. philol. Dites Liepas prezentācijas par akcijas dalībnieku vērtēšanas gaitā gūtajām atziņām.

VVC pateicas Tieslietu ministrijai, Latvijas Preses izdevēju asociācijai un Kultūras ministrijai par sadarbību, kas nodrošināja raitu un sekmīgu akcijas norisi.

Savukārt Būvinženiera redakcija par ieguldījumu nu jau ikgadējā augstā novērtējuma saņemšanā īpaši pateicas kolēģēm – žurnāla literārajai redaktorei Ievai Mašalei un datordizaina autorei Vinetai Šilbergai. Tāpat kā pērn, arī šogad sakām paldies visiem Būvinženiera autoriem un satura veidotājiem un ceram uz tikpat pozitīvu un ražīgu sastrādāšanos arī turpmāk!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit