Būvkompānija “Merks” vēršas tiesā pret Salaspils novada domi

1
521

Būvkompānija Merks Ekonomisko lietu tiesā iesniegusi prasību pret Salaspils novada domi saistībā ar bērnudārza būvniecības līgumu, informē aģentūra LETA.

Prasība tiesā saņemta 29.jūlijā, lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts. 

Būvkompānijas Merks pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka prasība tiesā iesniegta pēc vairākiem neveiksmīgiem Merks mēģinājumiem atrisināt domstarpības ar Salaspils novada domi saistībā ar bērnudārza būvniecības līgumu.

Kompānijā informē, ka Salaspils bērnudārza būvniecību bija plānots pabeigt 2022.gada janvārī, tomēr būvdarbi esot ievilkušies pašvaldības pasūtītā būvprojekta nepilnību dēļ. Tajā konstatēta virkne būtisku trūkumu, tajā skaitā atsevišķu būvprojekta sadaļu neatbilstība ugunsdrošības prasībām, ko ir apstiprinājušas atbildīgās valsts institūcijas.

Merks pārstāvji skaidro, ka šie trūkumi radījuši nobīdes būvniecības procesa izpildes laikā, neļaujot arī Merks iekļauties sākotnējā grafikā. Šīs laika nobīdes Salaspils dome izmantojusi kā argumentu, lai nenorēķinātos par jau paveiktajiem darbiem, kā arī patvaļīgi atkāptos no noslēgto saistību pildīšanas.

Merks valdes loceklis Andris Bišmeistars uzsver, ka būvkompānija šobrīd atrodas strupceļā, jo projektu spēja pabeigt jau 2022.gada pavasarī, tomēr atdūrās pret nekvalitatīvu būvprojektu, kurā neatbilstības joprojām netiek novērstas.

“Turklāt Salaspils dome ne vien nevēlas sadarboties, lai panāktu projekta realizāciju, bet arī neveic norēķinus par padarītajiem darbiem vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā un pieprasa līguma laušanu. Šajā laikā Salaspils domei esam nosūtījuši jau vairākus desmitus vēstuļu, aicinot rast risinājumu, esam iniciējuši vairākas tikšanās, bet joprojām neredzam nekādu pozitīvu reakciju un virzību. Gluži pretēji – esam spiesti strādāt pašvaldības neizlēmības un pretdarbības apstākļos,” pauž Bišmeistars.

Vienlaikus Bišmeistars norāda, ka, neskatoties uz minēto, Merks ir gatavs turpināt strādāt un pabeigt darbus.

Līgums ar Salaspils novada domi tika noslēgts 2020.gada rudenī. Projekts tiek būvēts atbilstoši jaunākajām būvniecības ilgtspējas tendencēm, īpaši ņemot vērā videi draudzīgus risinājumus. Šobrīd ir paveikti 85% no plānotajiem būvdarbiem.

Līguma summa ir 5,8 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

1 komentārs

  1. 100% Merks uzvarēs, jo parasti kad pasūtītājs ir (Pašvaldība,Valsts) no būvnieka prasa izpildīt vairāk neka līgumā, bet Merks nav tas būvnieks, kas ļaus sev darīt pāri!!!

Comments are closed.