Būvmateriālu un remonta lietu apmaiņas punktā nodots vairāk nekā 200 materiālu

0
143
Attēls ilustratīvs

Šoruden izveidotajā būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktā pirmajā tā darbības mēnesī nodoti vairāk nekā 200 atkārtoti izmantojamu materiālu. No tiem liela daļa jau nonākusi tālākā apritē, stāsta atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma CleanR valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Apmaiņas punkts tapis projekta LIFE Waste to Resourses IP ietvaros. Tāpat, pateicoties šim projektam, iedzīvotājiem ir pieejama Zero Waste Latvija interneta vietne www.lietovelreiz.lv, kurā ikviens pirms došanās uz apmaiņas punktu var redzēt aktuālo informāciju par tajā pieejamajiem krājumiem.

Būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktu šķirošanas laukumā Nomales, Brīvnieku ielā 11, Stopiņu pagastā, mēs atklājām pirms viena mēneša, un šajā laikā iedzīvotāji tajā atstājuši jau vairāk nekā 200 dažādu priekšmetu – televizorus, matu taisnotājus, portatīvos datorus, putekļu sūcēju, tapetes, otas, krāsas, lakas, flīzes, sienas pulksteni, vāzes un citus remonta un dekora priekšmetus, kā arī elektrotehniku un mazo santehniku.

“Redzam, ka apmaiņas punkts ļoti labi pilda savu funkciju, jo lielu daļu no tajā nodotajām lietām jau šobrīd tālāk izmanto kāds cits. Pirmajā mēnesī atsaucība no iedzīvotāju puses bija tiešām liela. Ceram, ka šobrīd, kad punktā atstātās lietas var apskatīt interneta vietnē www.lietovelreiz.lv, Nomalēs redzēsim vēl vairāk klientu un vēl vairāk materiālu, kuriem var sniegt atkārtotu pielietojumu,” saka Stankevičs.

Apmaiņas punktā iedzīvotāji bez maksas var nodot un / vai paņemt krāsas un lakas, nelietotus krāsošanas piederumus, instrumentus, mazo santehniku, piemēram, izlietni, sausos maisījumus, kokmateriālus, koka durvis un logus ar veseliem stikliem, apdares materiālus, stiprinājumus un furnitūru, konstrukciju metālus, ķieģeļus, flīzes un dažāda veida segumus, interjera priekšmetus, piemēram, svečturus, lampas, bet ne mēbeles, strādājošu elektrotehniku, kas nodošanas brīdī tiks pārbaudīta. Tāpat tajā var apmainīt būvgružus, ja neatbilstošs piemaisījums nebūs lielāks par 30%, pret grunti un šķembām līdzvērtīgā daudzumā.

Visiem nododamajiem materiāliem jābūt bez defektiem, pilnā komplektācijā un gataviem tālākai izmantošanai.

Apmaiņas punktā netiek pieņemtas nenosakāmas vielas, šķidrumi un ķimikālijas, veselībai un dzīvībai bīstamas vielas, tukši krāsas, lakas vai eļļas iepakojumi, azbests.

Šķirošanas laukumus Nomales, tai skaitā arī būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punkts, ir atvērts pirmdienās no plkst.15.00 līdz 19.00; otrdienās, trešdienās un piektdienās – no 12.00 līdz 16.00; sestdienās – no 9.00 līdz 13.00.