Būvniecībā labi izaugsmes priekšnosacījumi arī šogad

0
125

Latvijas būvniecības nozarē 2022.gadam vajadzētu būt pietiekami labam. Latvijas ekonomikas atkopšanās no Covid-19 pandēmijas šoka 2020.gada pavasarī ir bijusi ievērojami straujāka nekā citās Eiropas valstīs, un mazāk nekā divus gadus pēc pandēmijas sākuma Latvijas ekonomika ir sasniegusi iepriekšējo IKP līmeni.

Manuprāt, Latvijas ekonomikai ir labi priekšnosacījumi, lai spēcīga izaugsme turpinātos arī 2022.gadā. Globālais pieprasījums pēc precēm joprojām ir spēcīgs, krājumu līmenis daudzās nozarēs ir relatīvi zems, savukārt ražošanas un piegāžu ķēdes joprojām ir ļoti noslogotas. Tā ir laba ziņa rūpniecībai.

Tāpat neredzu iemeslus, lai 2022.gadā neturpinātu augt pakalpojumu nozares, kuras tiešā veidā neskar Covid-19, piemēram, IT, profesionālie un biznesa pakalpojumi. Ievērojams atkopšanās potenciāls ir arī dažādās pakalpojumu nozarēs, kas pagaidām nevar pilnvērtīgi darboties Covid-19 dēļ. Nekustamā īpašuma tirgus ir aktīvs, un nekustamo īpašumu cenas strauji aug, Latvijas ekonomikā šogad sāks ieplūst ES ekonomikas atjaunošanas fonda investīcijas, un banku kredītportfelis ir sācis augt.

Ja ekonomikā nenotiek kādi negaidīti pārsteigumi, tad 2022.gadā būvniecība Latvijā varētu augt par 5–7%, neskaitot inflāciju, kas šobrīd ir lielākais izaicinājums ekonomikā – ne tikai Latvijā.

AS Citadele banka ekonomista Mārtiņa Āboliņa prognozes lasiet žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr.84).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit