Būvniecībā uzņēmēju noskaņojums joprojām bez optimisma

0
92
Attēls ilustratīvs

Uzņēmēju noskaņojums 2024. gada janvārī būvniecībā jau ilgstoši ir negatīvs, bez būtiskām izmaiņām, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu dati.

Būvniecībā pēc sezonāli koriģētiem datiem konfidences rādītājs janvārī bija – 11,0, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir pieaudzis par 0,5 procentpunktiem.

Janvārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, pēc sezonāli nekoriģētiem datiem par 25,4 procentpunktiem pieaudzis uzņēmēju novērtējums gaidāmajām nodarbinātības izmaiņām turpmākajos trīs mēnešos, savukārt novērtējums par pašreizējo kopējo pasūtījumu līmeni palielinājies par 0,7 procentpunktiem. Konfidences rādītājs janvārī, salīdzinot ar decembri, pieaudzis visās būvniecības apakšnozarēs – inženierbūvniecībā par 21,7, specializētajos būvdarbos par 9,7, bet ēku būvniecībā 6,3 procentpunktiem.

Būvniecības aktivitāti janvārī visvairāk ierobežoja slikti laika apstākļi un nepietiekams pieprasījums (norādīja attiecīgi 61% un 31% respondentu). Darbaspēka trūkumu un finansiālas grūtības kā ierobežojošu faktoru norādīja attiecīgi 17% un 13% būvuzņēmēju. Materiālu vai iekārtu trūkumu atzīmēja 5%, bet 14% aptaujāto uzņēmēju janvārī neizjuta nekādus būvaktivitāti ierobežojošus faktorus.