Būvniecībā uzņēmēju noskaņojums joprojām negatīvs

0
64
Attēls ilustratīvs

Uzņēmēju noskaņojums 2024. gada februārī, salīdzinot ar janvāri, uzlabojās mazumtirdzniecībā un apstrādes rūpniecībā, bet pasliktinājās būvniecībā un pakalpojumu sektorā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu dati.

Būvniecībā pēc sezonāli koriģētiem datiem konfidences rādītājs februārī bija – 14,4, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir samazinājies par 2,7 procentpunktiem.

Februārī, salīdzinot ar janvāri, pēc sezonāli nekoriģētiem datiem par 10,4 procentpunktiem palielinājās uzņēmēju novērtējums gaidāmajām nodarbinātības izmaiņām turpmākajos trīs mēnešos, savukārt novērtējums par pašreizējo kopējo pasūtījumu līmeni samazinājās par 4,4 procentpunktiem. Konfidences rādītājs februārī, salīdzinot ar janvāri, inženierbūvniecībā pieauga par 4,9 procentpunktiem, ēku būvniecībā palielinājās par 3,7 procentpunktiem, savukārt specializētajos būvdarbos samazinājās par 4,1 procentpunktu.

Būvniecības aktivitāti februārī visvairāk ierobežoja slikti laika apstākļi un nepietiekams pieprasījums (norādīja attiecīgi 52% un 40% respondentu). Darbaspēka trūkumu un finansiālas grūtības kā ierobežojošu faktoru norādīja attiecīgi 16% un 13% būvuzņēmēju. Materiālu vai iekārtu trūkumu atzīmēja 4%, bet 13% aptaujāto uzņēmēju februārī neizjuta nekādus būvaktivitāti ierobežojošus faktorus.