Būvniecībā uzņēmēju noskaņojums nav iepriecinošs

0
373
Attēls ilustratīvs

Būvniecībā šā gada jūlijā pēc sezonāli koriģētiem datiem konfidences rādītājs bija – 13,8, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir par 1,1 procentpunktu zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu dati.

Jūlijā, salīdzinot ar jūniju, pēc sezonāli nekoriģētiem datiem par 8,6 procentpunktiem samazinājies uzņēmēju novērtējums gaidāmajām nodarbinātības izmaiņām turpmākajos trīs mēnešos, savukārt novērtējums par pašreizējo kopējo pasūtījumu līmeni pieaudzis par 1,1 procentpunktu. Konfidences rādītājs jūlijā, salīdzinot ar jūniju, samazinājās ēku būvniecībā un inženierbūvniecībā (attiecīgi par 1,6 un 7,7 procentpunktiem), bet specializētajos būvdarbos tas palicis nemainīgs.

Būvniecības aktivitāti jūlijā visvairāk ierobežoja darbaspēka trūkums un nepietiekams pieprasījums (norādīja attiecīgi 26% un 25% respondentu). Finansiālas grūtības un materiālu vai iekārtu trūkumu kā ierobežojošu faktoru norādīja attiecīgi 15% un 4% būvuzņēmēju. Laika apstākļu ierobežojošo ietekmi norādīja 7%, bet dažādus citus faktorus – 5% respondentu. 40% aptaujāto uzņēmēju neizjūt nekādus būvaktivitāti ierobežojošus faktorus, un tā ir augstākā šī rādītāja vērtība kopš 2019.gada rudens.