Būvniecības izmaksas otrajā ceturksnī augušas par 5,6%

0
238
Foto no riga.lv.

Būvniecības izmaksas šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 5,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp strādnieku darba samaksa 2023.gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2022.gada otro ceturksni pieaugusi par 7,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājušās par 6,8%, bet būvmateriālu cenas pieaugušas par 4,1%.

Savukārt 2023.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, būvniecības izmaksu līmenis samazinājies par 0,1%. Tostarp būvmateriālu cenas sarukušas par 1,7%, kamēr strādnieku darba samaksa pieaugusi par 2,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājušās par 1,1%.

2023.gada jūnijā, salīdzinot ar 2022.gada jūniju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājies par 4,1%. Tostarp strādnieku darba samaksa pieaugusi par 6,7%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 5,8%, bet būvmateriālu cenas – par 2,2%.

Šogad jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis samazinājies par 0,2%. Būvmateriālu cenas sarukušas par 0,4%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas samazinājušās par 0,1%, savukārt strādnieku darba samaksa palielinājusies par 0,1%.

Jūnijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu samazinājums asfaltbetonam, dolomīta šķembām, kā arī stiegrām, stiegrojuma sietiem, karkasiem. Paaugstinoša ietekme bija darba samaksas pieaugumam asfaltētājiem.