Būvniecības izmaksu līmenis gada laikā palielinājās par 21,9%

0
385
Attēls ilustratīvs

Būvniecības izmaksu līmenis Latvijā šogad jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, palielinājās par 21,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Savukārt būvmateriālu cenas palielinājās par 29,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 18,4%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 9,5%.

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,3%, savukārt būvmateriālu cenas, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,9%.

Jūnijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādniekiem, montētājiem, kā arī krāsotājiem un tiem radniecīgu profesiju strādniekiem. Paaugstinoša ietekme bija cenu palielinājumam metāla konstrukcijām un sīkajiem metāla izstrādājumiem.

2022.gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada 2.ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 22%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 30,4%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 17,8%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 9,2%.

Šī gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 1.ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 8,1%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 10,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 6,8%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 4,3%.

Informācija par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2022.gada jūlijā tiks publicēta 25.augustā.