Būvniekam jākompensē zaudējumi gājēju tilta defektu novēršanai

0
532

Tiesa lēmusi, ka būvuzņēmējam SIA Tilts jākompensē radušies zaudējumi 143 216,17 eiro apmērā, kas apmaksāti gājēju tilta pār Gauju, Carnikavā, klājuma defektu novēršanai, informē pašvaldībā.

2014. gada 12. novembrī tika pieņemts ekspluatācijā gājēju – velosipēdistu tilts pār Gauju, Carnikavā. Jau tilta ekspluatācijas sākumā tika konstatēti tilta klāja defekti, kas tilta būvuzņēmējam SIA Tilts bija jānovērš, taču radās aizvien jauni defekti, kurus būvuzņēmējs atteicās novērst.

Pašvaldības aģentūra  Carnikavas komunālserviss, pilnībā nomainot tilta klāju, izmantoja bankas garantijas. Būvuzņēmējs 2018. gada 11. oktobrī vērsās tiesā pret aģentūru par it kā nepamatotu bankas garantijas izmantošanu. Aģentūra tiesā cēla pretprasību par trūkstošajām tilta klāja remonta izmaksām, kas iepirkuma rezultātā bija divas reizes lielākas nekā pieejamais bankas garantijas nodrošinājums.

Pēc četru gadu tiesvedības visās tiesu instancēs tiesvedības process ir noslēdzies par labu pašvaldības aģentūrai Carnikavas komunālserviss. Lēmumā teikts, ka būvuzņēmējam SIA  Tilts jākompensē radušies zaudējumi, kas apmaksāti tilta klājuma defektu novēršanai no aģentūras budžeta – tie kopā veido 143 216,17 eiro, tai skaitā tiesāšanās izdevumi.