BVKB speciālisti plāno piedalīties Jēkabpils aizsargdambja apsekošanā

0
214
Foto no Jekabpils.lv

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti plāno piedalīties Jēkabpils aizsargdambja apsekošanā un noturības izvērtēšanā, aģentūrai LETA pavēstīja BVKB pārstāvji.

Birojā norāda, ka BVKB kompetencē nav tādu hidrotehnisko būvju kā Jēkabpils aizsargdambis uzraudzība. Neskatoties uz iepriekš minēto, BVKB speciālisti, atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aicinājumu, ir plānojuši piedalīties un sniegt atbalstu jautājumu, kas saistīti ar Jēkabpils aizsargdambja noturību, risināšanā.

Būvniecības likums nosaka, ka BVKB nodrošina ekspluatācijas uzraudzību 3.grupas publiskām ēkām, militārajām būvēm, valsts robežas būvēm un būvēm Latvijas iekšējos jūras ūdeņos. 

Savukārt Ministru kabineta noteikumi par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošuma programmām un deklarācijām nosaka, ka BVKB kompetencē ir A klases hidroelektrostaciju (HES) jeb Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas HES hidrotehnisko būvju drošuma dokumentācijas uzraudzība.

Kā zināms, aizvadītajās brīvdienās, kad ūdens līmenis Jēkabpilī sasniedza augstākās atzīmes, aizsargdambis atsevišķās vietās tika izskalots un radās bažas par tā noturību. 

Trešdien ūdens līmeņa krišanās Daugavā pie Jēkabpils paātrinājusies, sasniedzot sešus centimetrus stundā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ūdens līmenis Jēkabpilī vairs nesasniedz oranžā brīdinājuma kritēriju, kas ir 6,6 metri. Kopš rīta ūdens līmenis pazeminājies par vairāk nekā pusmetru, divos dienā noslīdot līdz 6,44 metriem virs stacijas nulles punkta. Savukārt kopš sestdienas rīta, kad Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs, tas samazinājies jau par 2,5 metriem.