Ceļš uz izcilību

0
972

Valstī augstākā nozares apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva pieteikumos kolēģi un sadarbības partneri būvniecības profesionāļus visbiežāk raksturo šādiem vārdiem: «līdzvērtīga un cieņpilna attieksme pret apakšuzņēmējiem un komandas dalībniekiem», «skarbs, bet taisnīgs», «cilvēks savā vietā, pārzina būvlaukumu, labi izprot pasūtītāju», «jaudīgs, disciplinēts, precīzi novērtē nestandarta situācijas un ātri rīkojas», «augsta atbildības sajūta», «stingrs raksturs, bet nepazaudē cilvēcīgumu», «pārsteidzoši nevainojama organizētība», «ar tādu profesionāli vēlētos kopā strādāt arī citās būvēs», «taisnīgs un cienīts», «cilvēks – leģenda», «ārkārtīgi augsta inteliģence».

Šogad vairāki kolēģi saviem komandas biedriem bija sagādājuši pārsteigumu, jo viņi nezināja, ka ir pieteikti apbalvojumam, tāpēc aicinājums tikties ar vērtētājiem klātienē un dalīties pieredzē ne vienā vien radīja mulsumu. Taču tikšanās bija jaudīgas – pilnas ar vērtīgām zināšanām un iedvesmu, pārliecību par izciliem arhitektiem, projektētājiem, tāmētājiem, inženieriem, būvdarbu un projektu vadītājiem.

Tie bija stāsti par ceļā uz īsto profesiju pašiem sev uzdotajiem jautājumiem un pārliecība – «jā, esmu īstajā vietā un daru darbu, kas man patīk». Tās bija atklāsmes ne vien vērtētājiem, bet arī kolēģiem par uzdevumiem, aprēķiniem un projektiem, kas tapšanas laikā liedz gulēt naktīs un ļauj justies kā laimīgākajam cilvēkam pasaulē, kad zināms – viss izdevies, risinājums ir pareizs!

No visas sirds nāca atzīšanās: «Kad alumīnija konstrukcija vējā aiziet pa gaisu, labi vēl, ka bez cilvēku upuriem! Tad saproti – jāuzticas savai intuīcijai, pat ja piegādātājs neskaitāmas reizes cenšas pierādīt pretējo.» Te vēl pāris: «esmu dubļos līdz ceļgaliem un domāju – ko es te daru?!», «kad man jautā, kā mēs to paveicām, vēl šodien nespēju atbildēt, bet – paveicām!».

Prieks, ka daļa no apbalvojumam pieteiktajiem ieguvuši labu izglītību ārzemēs, tur kādu laiku strādājuši, tomēr atgriezušies Latvijā. Viņu idejām piemīt īpaši oriģināls vēriens, cilvēciska attieksme un zaļš skats nākotnē, paveiktais priecē gan kolēģus, gan sabiedrību.

Aiz katra lieliska vadītāja stāv izcila komanda. Dažs tā arī teica – es nebūtu te, ja ne mana sapņu komanda, ar ko kopā strādāju. Tādu vēlam ikvienam būvindustrijas profesionālim.

Dziļas zināšanas, nemitīga pieredzes papildināšana, nesavtīga nodošanās darbam, uzticēšanās kolēģu un partneru vidū – tas ir pamats ikviena balvai pieteiktā panākumiem un ceļš uz profesionālo izcilību.

Mārīte Šperberga, apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva vadītāja

Pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris oktobra numura (Nr.76).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit