Cēsīs atklāta jaunuzbūvētā šķeldas katlumāja

0
150
Publicitātes attēls

Otrdien, 12.decembrī, Cēsīs, Bērzaines ielā 31 tika atklāta SIA Adven Latvia jaunā šķeldas katlumāja, kas aizstāj līdz šim Bērzaines ielas apkaimē izmantotās dabasgāzes katlu iekārtas. Ar šīs katlumājas būvniecības projekta noslēgumu vietējo atjaunojamo energoresursu īpatsvars Cēsu centralizētajā siltumapgādē palielinās līdz pat 85% no kopējā saražotā apjoma, vēsta novada pašvaldībā.

Katlumājas būvniecība tika uzsākta 2023.gada pavasarī, kad SIA Adven Latvia slēdza sadarbības līgumu ar SIA Sanart par šķeldas katlumājas būvniecību un siltumavota efektivitātes paaugstināšanu Cēsu pilsētas Bērzaines ielas kvartālā. Jau augusta izskaņā tika veikta pamatiekārtu piegāde un uzstādīšana – tas ļāva projektu pabeigt ievērojami īsā laikā, un jau 2023./2024. apkures sezonas sākumā siltumenerģijas ražošana Bērzaines ielas kvartālā tika sākta no jaunā siltumavota. Šāds solis jau šajā apkures sezonā ļaus ne tikai garantēt prognozējamākas un stabilākas siltumenerģijas ražošanas izmaksas, bet arī iedzīvotājiem pievilcīgāku vidi.

Līdz šim Bērzaines ielas apkaimes centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumavotu veidoja dabasgāzes katlu iekārtas, kas uzstādītas laika posmā no 1981.gada līdz 1991.gadam. Projekta rezultātā esošais fosilā kurināmā siltumavots aizvietots ar jaunu šķeldas kurināmā katla iekārtu ar kopējo jaudu līdz 980kW. Tas ne tikai mazina Cēsu pilsētas atkarību no fosilā kurināmā, bet arī veicina siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu līdz pat 512 CO2 tonnām gadā.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu un tā kopējais finansējums ir vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, no kura 231 000 eiro ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums.