Cēsīs būvē daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru

0
304

Cēsīs notiek daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Cēsis būvniecība. Darbi sākti septembrī, informē Cēsu novada pašvaldība.

Ēkai veikta logu montāža, norit darbi pie ēku ārsienu siltināšanas, veikti visi priekšdarbi, lai veiktu jumta konstrukciju izbūvi un janvārī varētu svinēt spāru svētkus.

Cēsu novada pašvaldība maija beigās noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA Sanart par daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Cēsis būvdarbiem. Kopējais projekta finansējums ir 1 843 676,77 eiro, t.sk., ERAF finansējums 1 122 375,41 eiro, bet pašvaldības finansējums 566 720,98 eiro. Projektu plānots īstenot līdz 2021.gada 2.oktobrim.​

Projekta mērķis ir izveidot un attīstīt sociālos pakalpojumus Cēsu novadā, izveidojot pakalpojumu sistēmu, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu. Šīs pakalpojumu sistēmas mērķis ir nodrošināt, lai cilvēki ar invaliditāti spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē, tā ir vērsta uz neatkarīgas dzīves veicināšanu un sabiedrības radīto šķēršļu mazināšanu cilvēku ar invaliditāti pašnoteikšanās, līdzdalības un iekļaušanās iespējām.

Sociālo pakalpojumu centrā paredzēts izveidot dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī specializētās darbnīcas, kur būs iespējams apgūt dažādas noderīgas prasmes, kas nākotnē šiem cilvēkiem varētu palīdzēt iekļauties darba tirgū. Tāpat centrā atradīsies arī dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, nodrošināts pakalpojums Atelpas brīdis – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit