Cēsīs uzcelts vēl viens īres daudzdzīvokļu nams

0
1221
Foto no Cēsu pašvaldības albuma.

AS Siguldas būvmeistars jaunuzceltajā īres daudzdzīvokļu namā Cēsīs īrnieki atslēgas saņēma pagājušās nedēļas beigās, taču īres līgumi noslēgti vēl pirms Jāņiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

AS Siguldas būvmeistars uzbūvējusi otru daudzdzīvokļu īres dzīvokļu namu Saules un Vilku ielas stūrī blakus pirms gada nodotajai jaunceltnei.

Otrai daudzdzīvokļu īres nams tehnoloģiski daudz neatšķiras no pērn ekspluatācijā nodotās būves. Taču, ņemot vērā reālo klientu interesi, šajā mājā tiek izbūvēti tikai trīsistabu dzīvokļi platībās virs 70 kvadrātmetriem. Četros stāvos izvietoti 16 dzīvokļi. Nākamo kvartāla māju atklās 2023.gadā, kas būs jauna veida projekts.

“Šis ir labs paraugs ilgtermiņa sadarbībai starp pašvaldību un attīstītāju. Iedzīvotāju lielā interese parāda, ka ar šo piedāvājumu trāpīts desmitniekā. Ticu, ka tas kalpos kā signāls arī citiem investoriem, jo gan Cēsīm, gan visam plašajam novadam ir, ko piedāvāt, lai šādi projekti attīstītos arvien vairāk,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (JV).

Kā stāsta būvuzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis, neviena viņu celtā māja – ne Cēsīs, ne Siguldā – neesot tik ātri aizpildījusies ar dzīvokļu gribētājiem kā šajā objektā.

“Pirms Jāņiem, kamēr vēl ēka ne tuvu nebija pabeigta, jau bija noslēgti visi līgumi. Šie rezultāti skaidri parādīja, ka Cēsu iedzīvotāju maksātspēja ir tāda pati kā Siguldā,” komentē Libkovskis.

Uzņēmuma dati rāda, ka puse no īrniekiem ir esošie cēsnieki, savukārt otra puse – jauni iedzīvotāji pilsētā. Katram dzīvoklim esot vēl vismaz trīs tīkotāji rindā.

AS Siguldas būvmeistars decembrī apritēs 30 gadi, un kopš 2004.gada uzcelti 297 dzīvokļi. Pēc Libkovska teiktā, Siguldas ielas 5 nams esot desmitā daudzdzīvokļu māja, kas nodota precīzi plānotajā laikā.

Kā liecina informācija Firmas.lv dati, AS Siguldas būvmeistars pērn strādājusi ar 8 523 820 eiro apgrozījumu, kas ir par 15% mazāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums nopelnījis 644 265 eiro, kas ir par 8% vairāk nekā gadu iepriekš.