Cēsu klīnikā pabeigts vērienīgs attīstības projekts

0
861

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību Vidzemes reģionā, Cēsu klīnikā īstenots pēdējo gadu laikā nozīmīgākais attīstības projekts, kurā investēti kopumā gandrīz 4,79 miljoni eiro. Klīnikas telpas ir kļuvušas skaistākas, modernākas, ar mājīgu, ērtu un drošu vidi pacientiem un darbiniekiem, vēsta klīnikas pārstāvji.

Projektā atjaunotas inženiertehniskās komunikācijas visā ārstniecības korpusā, kas bija kritiski novecojušas, pilnībā pārbūvēta iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5.stāvā, uzstādīti divi jauni lifti, kā arī iegādāta virkne būtisku, modernu medicīnisko tehnoloģiju kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanai Cēsu klīnikā un Vidzemes slimnīcā. Papildus par Cēsu klīnikas klīnikas līdzekļiem pagrabstāvā izbūvētas mūsdienīgas, epidemioloģiskām prasībām atbilstošas darbinieku ģērbtuves.

Ārstniecības korpusa pārbūves darbi veikti saskaņā ar arhitektu biroja SIA Nams izstrādāto būvprojektu. Būvniecības darbu veikšanai piesaistīts pieredzējis uzņēmums SIA Woltec.

Foto no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras arhīva.

Komentējot paveikto, Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa pauda gandarījumu par sasniegto rezultātu un pateicību visiem projektā iesaistītajiem, kas darīja iespējamu veiksmīgu projekta norisi tik sarežģītā epidemioloģiskā situācijā, kad bija jāapvieno vērienīgus pārbūves darbus ar ārstniecību: “Pārbūves projekts ir bijis lielākais izaicinājums visam mūsu kolektīvam, jo tika īstenots līdz šim nepiedzīvotas krīzes situācijā. No sirds pateicamies katram darbiniekam par atbildīgu ikdienas pienākumu veikšanu, arhitektiem, būvniekiem un citiem partneriem, kuri mūsu ieceres ir palīdzējuši realizēt tik augstā līmenī un plānotajos termiņos. Lai ārstniecības korpusa pārbūvi varētu pabeigt pilnībā, ir izstrādāts tehniskais projekts arī 2. un 3.stāvam. Turpināsim klīnikas modernizāciju arī nākamajā gadā.”

Papildus būvdarbiem projekta ietvaros tika iegādātas mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas, pakāpeniski nomainot vecās gan Cēsu klīnikā, gan Vidzemes slimnīcā. Cēsu klīnikas mediķi ikdienas darbā izmanto jauno fibrogastroskopu, fibrokolonoskopu, ultrasonogrāfu, 3D laparoskopisko video sistēmu mazinvazīvu operāciju veikšanai, operāciju galdu, kā arī 2021.gadā iegādāto divu detektoru digitālā rentgena iekārtu.

Projekts sākts 2018.gada nogalē, kad Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu ar attiecināmajām izmaksām 1 394 049,00 eiro apmērā. Projektu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, un 9% bija valsts budžeta finansējums. Pārējo nepieciešamo summu Cēsu klīnika nodrošināja no saviem līdzekļiem. Kopējās projekta izmaksas ir 4 787 298,14 eiro.