Cēsu skolās izbūvēs jaunas ventilācijas sistēmas

0
435
Foto – Guntars Mednis, "Panoramio"

Cēsu novada dome apstiprinājusi iesniegšanai divus projektus valsts budžeta līdzfinansējumam, kas paredz izbūvēt energoefektīvu gaisa apmaiņas sistēmu Cēsu Valsts ģimnāzijā un Cēsu Pilsētas vidusskolā, informē pašvaldība.

Projekta īstenošana ļaus nodrošināt kvalitatīvu, normatīviem atbilstošu mikroklimatu publiskas lietošanas telpās un telpu grupās. Sakārtojot epidemioloģiskās drošības prasībām atbilstošu izglītības iestādes vidi, tiks veicināta izglītojamo atgriešanās klātienes apmācības procesā un sakārtota arī gaisa apmaiņa telpās. Tas ļaus ietaupīt elektroenerģiju un samazinās apkures izmaksas, jo vēdināšanas nolūkos netiks atvērti logi un dzesētas telpas.

Ventilāciju sistēmu izbūve jāpabeidz līdz 2022.gada 31.decembrim.

Ventilācijas sistēmas izbūves Cēsu Valsts ģimnāzijā kopējās izmaksas ir 251 543 eiro, no kuriem valsts budžeta dotācija ir 85%, jeb 213 812 eiro, Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums – 37 731 eiro.

Ventilācijas sistēmas izbūves Cēsu Pilsētas vidusskolā kopējās izmaksas ir 331 708 eiro, no kuriem valsts budžeta dotācija ir 85%, jeb 281 952 eiro, Cēsu novada pašvaldības līdzfinansējums – 49 756 eiro.

Projektus īstenos, pamatojoties uz 2021.gada 18.maija Ministru kabineta noteikumu projektu Grozījumi Ministru kabineta 2021.gada 13.aprīļa noteikumos Nr.242 “Augstas gatavības pašvaldību investīciju projektu pieteikšanas, izskatīšanas un finansējuma piešķiršanas kārtība”.

Kopējais valsts budžeta finansējums, kas atvēlēts šāda veida projektiem, ir 7,2 miljoni eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit