“Cewood” ieguldīs 20 miljonus eiro jaunas ražotnes būvniecībā

0
543

Koka ēveļskaidu plātņu ražošanas uzņēmums SIA Cewood jaunas ražotnes būvniecībā ieguldīs 20 miljonus eiro, tostarp Luminor Bank piešķirto ilgtermiņa aizdevumu 11,3 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Jauno ražotni uzņēmums būvēs Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur jau patlaban atrodas uzņēmuma rūpnīca. Ražotnes paplašināšana ļaus būtiski palielināt ražošanas apjomus.

Projekta kopējā summa ir ap 20 miljoniem eiro. Investīcijas plānots veikt divu gadu laikā, un jaunā ražotne darbu varētu sākt 2024.gada otrajā ceturksnī, palielinot ražošanas jaudu no 1,7 miljoniem kvadrātmetru līdz 4,7 miljoniem kvadrātmetru gadā. Pēc ražotnes atklāšanas darbu turpinās arī esošā rūpnīca, kuru izmantos noteiktiem produktu veidiem.

Cewood ir ātri augošs, uz eksportu orientēts koka ēveļskaidu plātņu jeb fibrolīta ražotājs. Uzņēmums ir vienīgais šādas produkcijas ražotājs Baltijas valstīs un viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem pasaulē.

Luminor Bank Korporatīvā departamenta vadītāja Ilze Zoltnere norāda, ka uzņēmuma jaunie attīstības plāni ir vērsti gan uz jaudu palielināšanu un produktu klāsta paplašināšanu, gan automatizācijas palielināšanu un ražošanas zudumu samazināšanu. Kopš pandēmijas sākšanās 2019.gadā pasaulē, strauji augušas kokmateriālu un koksnes produkcijas cenas, un uzņēmumam ir izdevies šo iespēju izmantot savai attīstībai.

Cewood valdes loceklis Ingars Ūdris informē, ka sešu gadu laikā kopš ražošanas sākšanas uzņēmums savus pārdošanas apjomus palielinājis aptuveni 15 reizes. Uzņēmums attīstījis noieta tirgu daudzās pasaules valstīs, piemēram, Dānijā, ASV, Spānijā un Vācijā. Arī pērn palielināti pārdošanas apjomi, jo produkcijas galvenajos noieta tirgos bija pozitīva makroekonomiskā situācija. Līdz šim uzņēmuma attīstību galvenokārt finansēja tā īpašnieki, taču, sākot tik vērienīgu projektu kā ražotnes celtniecība, bankas atbalsts ir ļoti būtisks, uzsver Ūdris.

Jaunā ražotne un iekārtas uzņēmumam ļaus nostiprināt savu konkurētspēju un turpināt palielināt pārdošanas apjomu esošajos un jaunajos tirgos, kā arī sniegs virkni citu priekšrocību.

2020.gadā Cewood strādāja ar 7,538 miljonu eiro apgrozījumu un guva 870 889 eiro peļņu, liecina Firmas.lv informācija. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publicēti.

Cewood dibināta 2015.gadā, bet ražošanu sākusi gadu vēlāk. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 208 500 eiro, un tā īpašnieks ir SIA Jaunlaicenes kokogles. Cewood patiesie labuma guvēji ir Zita Zariņa, Andis Kļaviņš un Edmunds Bērziņš. 

Pēc aktīvu apmēra Luminor Bank filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.