Darba organizēšana digitālajā BIS vidē – ērtāka

0
366

Žurnāls Būvinženieris ar būvkompānijas Merks atbalstu turpina publicēt nozares augstskolu studentu diplomdarbu un pētniecisko darbu rakstus ar pievienoto vērtību speciālistiem un sabiedrībai.

Viens no šī gada nozīmīgākajiem jaunumiem ir Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) elektroniskās vides ieviešana. Tās lietošana kopš 1.janvāra Latvijā ir obligāta visiem būvniecībā iesaistītajiem.

Tagad būvniecība no ieceres iesniegšanas līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā tiek dokumentēta elektroniski. BIS pamatmērķis ir nodrošināt iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus būvniecības pakalpojumus, samazinot administratīvo slogu, uzlabojot pieejamību, nodrošinot ātrāku dokumentu apriti un būvniecības caurskatāmību.

Lai gan darbs šajā sistēmā jau rit, tā vēl krietni jāpilnveido. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir sagatavot sistēmas lietotājus tās veiksmīgai izmantošanai.

Arnita Pilde, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju programmas Būvniecība 5.kursa studente, izstrādājusi zinātniski pētniecisko darbu par BIS izmantošanu, noskaidrojusi sistēmas lietotāju viedokļus par prasību strādāt BIS. Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, autore veica secinājumus un sniedz priekšlikumus. Lai noskaidrotu un analizētu sistēmas lietotāju viedokli, anketējusi būvniecības jomā strādājošos.

Rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr.75).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit