Darbam gatavo jaunuzbūvēto šķeldas katlumāju Daugavpilī

0
119
Foto no Daugavpils.lv

Nobeigumam tuvojas būvniecības darbi jaunajā koksnes šķeldas katlumājā Daugavpilī, Silikātu ielā. Sākušies iekārtu testa izmēģinājumi, tostarp hidrauliskās pārbaudes, informē PAS Daugavpils siltumtīkli pārstāvji.

Pasūtītāja un ģenerāluzņēmēja pārstāvji apsprieduši, kā notiks šķeldas pievešana, pieņemšana un izkraušana: pirms krava tiks izkauta lielajā šķeldas glabātuvē, no katras mašīnas tiks paņemts paraugs piegādātās šķeldas kvalitātes noteikšanai.

Līdzšinējā Daugavpils siltumtīklu darbinieku pieredze ar jau strādājošo šķeldas katlumāju Mendeļejeva ielā pierāda, cik liela nozīme ir katrai niansei darba procesos. Savukārt jaunā objekta Silikātu ielā būvuzņēmējs SIA Monum ievieš tieši šim projektam efektīvākos un lietderīgākos risinājumus. Būtiska nozīme ir arī savdabīgajam reljefam, kurā iebūvēta jaunā katlumāja: dabīgo nogāzi no Silikātu ielas puses šajā projektā izmantos kā šķeldas glabātuvi, bet visa ēka izskatīsies kā iebūvēta kalnā.

Marta sākumā sagaidāma Austrijas speciālistu vizīte. Viņi veiks katlumājas iekārtu palaišanas un ieregulēšanas darbus. Būvnieki šobrīd pabeidz katlumājas iekštelpu apdari un iekārtu sasaistes darbus. Projekta būvniecības pabeigšana un gatavošana nodošanai ekspluatācijā norit pēc plāna.