Elektrotīkli ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa un nu jau arī neatņemama daļa no Latvijas dabas ainavas, un par to īpaši svarīgi atcerēties, plānojot saimnieciskos un būvdarbus.

Katru gadu elektroenerģijas sadales sistēmas operatore AS Sadales tīkls reģistrē vidēji 700 elektrotīkla bojājumus, kas radīti saimniecisko darbu laikā. Tas ne vien apdraud strādājošo drošību un ietekmē elektroapgādi iedzīvotājiem, uzņēmumiem un sabiedriskas nozīmes objektiem, bet rada arī zaudējumus Sadales tīklam līdz pat vairākiem simtiem tūkstošu eiro gadā.

Visbiežāk bojājumi rodas, ja rīkotāji elektrotīkla tuvumā plānotos darbus nesaskaņo ar Sadales tīklu, kā tas paredzēts Aizsargjoslu likumā.

Vidēji divas reizes dienā Sadales tīkls reģistrē elektrotīkla bojājumus, kurus izraisa būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes un citu saimniecisko darbu darītāji. Pērn elektrotīkls bojāts 746 reizes, šī gada deviņos mēnešos saimniecisko darbu laikā elektrotīkls bojāts 564 reizes. Šogad visbiežāk – 239 reizes – pārraktas kabeļu elektrolīnijas, savukārt 214 vietās ar tehniku bojātas gaisvadu elektrolīnijas vai balsti.

Vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris oktobra numurā (Nr.76).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit