Dārziņos Rīgā taps savas apkaimes identitātes objekts

0
382

Īstenojot līdzdalības budžeta projektu Dārziņu identitātes un publiskās ārtelpas attīstība, Dārziņos taps apkaimes identitātes objekts. Apkaimes vietzīmes dizains izvēlēts metu konkursā, informē Rīgas domē.

Dārziņu identitātes zīmes metu konkursu organizēja Rīgas domes Satiksmes departaments, kas īsteno Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības iesniegto projektu. Dārziņu apkaimes identitātes zīme ir daļa no Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības iesniegtās Maskavas un Taisnās ielas krustojuma labiekārtošanas ieceres. Vides objektu, uzrakstu Dārziņi, paredzēts uzstādīt krustojuma kreisajā pusē, ierodoties apkaimē no Maskavas ielas puses.

Konkursā pirmo vietu ieguva SIA KOB ART iesniegtais piedāvājums. Ar uzvarētāju tiek organizēta sarunu procedūra par vides objekta izgatavošanu un uzstādīšanu. Uzvarētāja piedāvātais mets tapis, iedvesmojoties no Dārziņu vēstures un apkaimes nosaukuma. Tajā izmantotas apkaimes nosaukuma pirmā burta D formas, iezīmējot apkaimes dārzos augošo koku augļu formas un krāsas – dzeltenu, zaļu, oranžu. Trīs vienkopus novietotie burti D kā augļa šķēles kopā veido apaļa augļa formu.

Metu konkurss tika izsludināts 2022. gada nogalē. Februārī tika apstiprināti konkursa rezultāti, piešķirot godalgas metu darbu autoriem. Martā tika sasaukta devīžu atšifrēšanas un atvēršanas sēde, pēc kuras tika nosūtītas rezultātu vēstules darbu autoriem, kam sekoja nogaidīšanas termiņš. Tā kā sūdzības par metu konkursu rezultātiem nav saņemtas, pēc nogaidīšanas termiņa beigām Satiksmes departaments metu darbu autoriem izmaksās godalgas.

Metu konkursa mērķis bija iegūt mākslinieciski augstvērtīgus metus Rīgas Dārziņu apkaimes identitātes – vides objekta izveidei, kas mākslinieciskās, izteiksmīgās un saprotamās formās atklātu Dārziņu apkaimes specifiku, tam saturot vārdu Dārziņi.

Šāds metu konkurss līdzdalības budžeta projekta īstenošanai, kura nolikuma izstrādē, kā arī pieteikumu izvērtēšanā līdzās pašvaldības speciālistiem piedalījās Dārziņu iedzīvotāju biedrības pārstāvji, organizēts pirmo reizi. 2022. gadā savu vietzīmi līdzdalības budžeta projekta rezultātā ieguva Bolderāja, taču iedzīvotāji līdzdalības budžeta ideju konkursa pieteikumam bija pievienojuši jau gatavu skici burtu izgatavošanai.

Līdzdalības budžeta projekta Dārziņu identitātes un publiskās ārtelpas attīstība īstenošanas rezultātā paredzēts labiekārtot Maskavas un Taisnās ielas krustojumu tā kreisajā pusē, iebraucot no Maskavas ielas, izvietojot vides objekts – uzrakstu Dārziņi, kā arī labiekārtot gājēju celiņu viena kilometra garumā virzienā no sabiedriskā transporta pieturas vietas Maskavas ielā līdz Dārziņu ielai. Par projektu konkursā 2021. gadā nobalsoja 3438 iedzīvotāji.

Rīdziniekiem arī šogad līdz 31. maijam ir iespēja iesniegt idejas savas apkaimes attīstībai un labiekārtošanai līdzdalības budžeta ideju konkursam.