Daudzdzīvokļu mājai Āgenskalnā nosvinēti spāru svētki

0
1164
Foto no "Hepsor" albuma.

Piektdien, 18.jūnijā, Baložu ielā 9 uz topošās dzīvojamās ēkas jumta svinīgi uzlikts vainags, godājot senu spāru svētku tradīciju – svinīgi tiek atzīmēts brīdis, kad sasniegs ēkas augstākais punkts un pabeigta jumta nesošās konstrukcijas kā arī tiek izteikta pateicība būvniekiem par paveikto, informē projekta attīstītāja Hepsor pārstāvji.

Dzīvojamā ēka ir igauņu attīstītāja Hepsor trešais projekts Āgenskalnā, ko plānots nodot ekspluatācijā nākamā gada sākumā.

Klātesošos uzrunāja SIA Hepsor valdes loceklis Marti Krass, kurš uzteica autoru komandas Diānas Zalānes no Diānas Zalānes projektu biroja, Agnes Serdānes no Teeja arhitekti un būvuzņēmēja Mitt&Perlebach sadarbību, kā arī visiem sadarbības partneriem, kuri piedalās projekta īstenošanā.

“Esam gandarīti, ka būvdarbi rit pilnā sparā un jau drīzumā varēsim nodot ekspluatācijā Hepsor trešo projektu Āgenskalnā – vizuāli pievilcīgu ēku, kas, apvienojot ēkas vēsturiskās vērtības un mūsdienīgu arhitektūru,” teic Martti Krass.

Kā norāda viena no projekta autorēm Diāna Zālāne, ir patīkami starp trijām Āgenskalna ieliņām saskatīt atjaunotas vēsturiskās ēkas aprises. Vēsturiskās ēkas stāsts šajā vietā sākās ap 1880.gadu, kad pēc arhitekta Oto Dīces projekta, ielu stūrī tapa jauns koka nams. Laika gaitā mainījušies ēkas īpašnieki, kas atstājis iespaidu uz ēkas arhitektūras ansambli. Jaunā projekta realizācijas gaitā vēsturiskā koka ēka tika uzmērīta, tika uzskaitītas koka detaļas un izpētīta ēkas vēsture.

Agne Serdāne min, ka, lai arī projektēšanas laikā tika radīti vairāki ēkas attīstības koncepti, lēmums palikt pie ēkas vēsturiskā apjoma, saglabāt unikālo tornīti un koka detaļu detalizāciju iespējami tuvu esošajai, ir attaisnojies un rezultāts sagaidāms patiesi lielisks. Agne norāda, ka ir panākts izcils kompromiss starp sabiedrību, pasūtītāju, būvvaldi, apkārtējo vidi un vēsturisko koka ēku.

Projekta Baložu ielā 9 būvniecība sākta 2020.gada nogalē. Ēku plānots nodot ekspluatācijā nākamā gada sākumā. Kopumā trīs stāvu ēkā būs pieejami 18 dzīvokļi. Projektā tiek piedāvātas arī noliktavas un slēgtajā, apzaļumotajā pagalmā būs pieejamas autostāvvietas, atpūtas un spēļu laukums. Iedzīvotāju drošībai tiks veikta arī diennakts videonovērošana.

Projekts tiek īstenots sadarbībā Bigbank, kas finansē projekta attīstību. Kopējās investīcijas projekta īstenošanā ir 2,6 miljoni eiro.