Daugavas ledus halle atzīmē spāru svētkus

0
699

Piektdien, 16.oktobrī, Daugavas ledus halles būvnieki, projektētāji, būvuzraugi un citi ar ledus halles būvniecību saistīti atbalstītāji svinīgi atzīmēja spāru svētkus, simboliski iezīmējot brīdi, kad būve ir tās augstākajā punktā – jumta nesošā konstrukcija un lielākie būvdarbi ir pabeigti, informē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Daugavas ledus halles būvniecība sākta 2020.gada sākumā, līdz šim ir pabeigti gandrīz visi betonēšanas darbi, uzstādītas dzelzbetona metāla konstrukcijas, uzsākti jumta nesošā profila un montāžas darbi, turpinās fasādes sendvičpaneļu montāžas darbi, tiek mūrētas tehniskās telpas, uzsākti ūdens kanalizācijas un siltummezglu izbūves darbi.

Kopā ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, Daugavas stadions valdes locekli Daniēlu Nātriņu un būvdarbu veicēju SIA ARMS group valdes priekšsēdētāju Artūru Sprudzānu svinīgajā brīdī uzrunu teica arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktors Mārtiņš Brencis: “No Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem Daugavas stadiona attīstībā kopumā projekta realizācijā plānots investēt gandrīz 40 miljonus eiro – šis ir viens no apjomīgākajiem plānošanas perioda projektiem, kura ieguvumus sporta un kultūras pasākumu norisei varēs baudīt ne vien tuvējās apkaimes iedzīvotāji, bet tam būs nozīmīga loma arī valsts mērogā, tostarp sniedzot iespēju augstā līmenī rīkot starptautiskus pasākumus. Jāsaka, ka šī projekta tapšanai sekoju ne vien kā ES fondu projektu pārraugošās iestādes vadītājs, bet arī kā hokejists entuziastu hokeja līgā, tādēļ prieks par topošo papildinājumu kvalitatīvai ledus sporta veidu infrastruktūrai ir arī pavisam personisks. Vēlam veiksmi projekta īstenošanā!”

Ledus halle būs divos stāvos ar kopējo platību 9526 m2, paredzot tajā divus ledus laukumus hokejam un dažādu disciplīnu slidošanai. Halles 1.stāvs tiks aprīkots ar sportistu ģērbtuvēm, kafejnīcu un trenažieru zāli, 2.stāva līmenī atradīsies skatītāju tribīnes, biroja telpas un tehniskās telpas. Ledus halle būs piemērota arī kultūras pasākumiem un pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Daugavas stadiona teritorija līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms paredz ledus halles, vieglatlētikas manēžas ar multifunkcionalitāti būvniecību, kā arī sporta laukumu rekonstrukciju un kopējo teritorijas labiekārtojumu. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments projekta ietvaros ir pabeidzis Daugavas stadionam pieguļošo ielu Augšielas, Ata ielas un Vagonu ielas rekonstrukciju, turpinās darbi pie Augusta Deglava pārvada rekonstrukcijas, lietus ūdens kolektora izbūves un satiksmes uzlabošanas pasākumiem.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta 5.6.1.0/17/I/001 Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē ietvaros. Projektu īsteno VSIA Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”. Kopējais projekta finansējums ir 67 560 868,06 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 39 931 548,49 eiro, valsts budžeta finansējums Œ– 5 546 744,82 eiro, pašvaldības finansējums – 1 500 000 eiro, privātais finansējums – 1 725 134,98 eiro un neattiecināmās izmaksas – 18 857 439,77 eiro.